fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Magda, miłość i rak

EAST NEWS
Gwarantuję, że film Aliny Mrowińskiej nikogo nie pozostawi obojętnym. Opowieść o młodej kobiecie walczącej z nowotworem mogłaby się łatwo stać wyciskaczem łez, ale nim nie jest.
Historia Magdy to przede wszystkim przypowieść o sile miłości do ukochanego mężczyzny, dziecka, życia. Najpierw Magdę i Bartka połączyło niezwykłe uczucie – jednego dnia poznali się, drugiego już razem zamieszkali. Pobrali się. Po pewnym czasie okazało się, że Magda ma złośliwego raka obu piersi.
Broniła się przed zalecaną przez lekarzy mastektomią i stosowała niekonwencjonalne terapie. Na tradycyjną chemioterapię przystała, gdy okazało się, że jest w ciąży. Lekarze doradzali aborcję, ale dla niej było oczywiste, że zrobi wszystko, by urodzić. Dwa tygodnie po zakończeniu ostatniej chemioterapii na świat przyszedł Leonek. To były dni szczęścia i wielkiej próby. Bartek ani na chwilę nie zwątpił, że wszystko się dobrze potoczy, w każdej chwili wspierał Magdę. Nawet kiedy po roku dowiedziała się, że ma przerzuty do wątroby i kości – nie załamała się. Choroba zaczęła się cofać. Magda, Bartek i Leon są razem. Świadomi kruchości życia podarowują sobie radość każdej ze wspólnie spędzonych chwil. Budują dom na wsi, w którym chcą spędzić wiele dobrych dni. Życzę im tego z całego serca.
[i]23.10 | tvp 1 | środa[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA