Biznes

Rusza Innowator Mazowsza

Trwa nabór aplikacji do konkursu na najbardziej innowacyjną firmę na Mazowszu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pod patronatem „Rzeczpospolitej”
Innowator Mazowsza jest skierowany do firm z sektora MSP, które w swojej działalności wykorzystują pracę młodych naukowców. Warte ok. 70 tys. zł nagrody zostaną przyznane zwycięzcom dwóch konkursowych kategorii: młoda innowacyjna firma oraz innowacyjny młody naukowiec.
W ramach pierwszej z nich aplikacje konkursowe (można je zgłaszać do końca października) mogą składać firmy działające na Mazowszu nie dłużej niż siedem lat, które mogą się pochwalić innowacyjnym, wdrożonym w ciągu ostatnich trzech lat produktem, usługą lub technologią. Drugą kategorię przewidziano dla młodych (poniżej 35 lat) naukowców, którzy w ciągu ostatnich trzech lat uzyskali stopień doktora, a w swojej pracy zajęli się tematyką nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Laureatem zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu w kategorii młody naukowiec został dr Łukasz Topczewski z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów za opracowanie nieinwazyjnej, radarowej metody badania stanu technicznego konstrukcji betonowych.
– Innowacyjne rozwiązania są gwarantem długookresowego powodzenia ekonomicznego. Jeśli nie zainwestujemy w nowatorskie rozwiązania, już za parę lat możemy przegrać wyścig z szybciej rozwijającymi się krajami i regionami – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.ksu.parp.gov.pl. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na początek 2010 r.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL