fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rusza Innowator Mazowsza

Trwa nabór aplikacji do konkursu na najbardziej innowacyjną firmę na Mazowszu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pod patronatem „Rzeczpospolitej”
Innowator Mazowsza jest skierowany do firm z sektora MSP, które w swojej działalności wykorzystują pracę młodych naukowców. Warte ok. 70 tys. zł nagrody zostaną przyznane zwycięzcom dwóch konkursowych kategorii: młoda innowacyjna firma oraz innowacyjny młody naukowiec.
W ramach pierwszej z nich aplikacje konkursowe (można je zgłaszać do końca października) mogą składać firmy działające na Mazowszu nie dłużej niż siedem lat, które mogą się pochwalić innowacyjnym, wdrożonym w ciągu ostatnich trzech lat produktem, usługą lub technologią. Drugą kategorię przewidziano dla młodych (poniżej 35 lat) naukowców, którzy w ciągu ostatnich trzech lat uzyskali stopień doktora, a w swojej pracy zajęli się tematyką nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Laureatem zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu w kategorii młody naukowiec został dr Łukasz Topczewski z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów za opracowanie nieinwazyjnej, radarowej metody badania stanu technicznego konstrukcji betonowych.
– Innowacyjne rozwiązania są gwarantem długookresowego powodzenia ekonomicznego. Jeśli nie zainwestujemy w nowatorskie rozwiązania, już za parę lat możemy przegrać wyścig z szybciej rozwijającymi się krajami i regionami – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.ksu.parp.gov.pl. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na początek 2010 r.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA