fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

Bank ofert

Banki zaciekle walczą o klientów. Ich propozycje to m.in. hipoteka w pakiecie z ROR i nowe lokaty
[srodtytul]Hipoteka w pakiecie z ROR[/srodtytul]
Na specjalne warunki współpracy z Nordea Bankiem przy spłacaniu kredytu hipotecznego mogą liczyć klienci korzystający z innych produktów oferowanych przez bank i współpracujące towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli osoba wnioskująca o kredyt posiada w banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na który przelewane jest jej wynagrodzenie, a dodatkowo zdecyduje się ubezpieczyć kupowaną nieruchomość w STU Ergo Hestia, może liczyć na obniżkę marży o 1 punkt procentowy.
[srodtytul]Nowe lokaty[/srodtytul]
BGŻ poszerzył ofertę depozytową o jedno i dwudniowe Lokaty eBGŻ. Ich oprocentowanie, niezależnie od zdeponowanej kwoty wynosi 5 proc. w skali roku. Ta sama stawka obowiązuje dla wszystkich terminów do siedmiu dni. Lokaty można założyć wyłącznie przez Internet, po zalogowaniu się do systemu bankowości elektronicznej banku. Minimalna kwota depozytu to 500 zł.
Taka konstrukcja produktu powoduje, że bardzo łatwo jest uniknąć płacenia podatku od dochodów kapitałowych (tzw. podatku Belki). Nie zostanie on pobrany, gdy kwota odsetek od lokaty wyniesie nie więcej niż 2,49 zł. Oprocentowanie depozytu w wysokości 5 proc., od którego nie zostanie pobrany podatek, odpowiada oprocentowaniu 6,2 proc. na lokacie z podatkiem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA