fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Słaby debiut Sonelu

Rzeczpospolita
Spółka, o której się mówi w Warszawie
O 3,44 proc., do 7,3 zł, staniały wczoraj na zamknięciu prawa do akcji debiutującej na giełdzie spółki Sonel. To producent przyrządów pomiarowych dla elektroenergetyki i telekomunikacji. W czasie sesji kurs Sonelu sięgał nawet 7 zł. Łączny handel walorami zamknął się kwotą 340 tys. zł. To kolejny słaby debiut na GPW w ostatnich tygodniach.
W ofercie publicznej papiery Sonelu sprzedawane były po 7,56 zł. Większość, bo 2,8 mln, praw do akcji (z 3,55 mln oferowanych) objęli inwestorzy instytucjonalni. 550 tys. skierowane było do pracowników i partnerów. 200 tys. do inwestorów indywidualnych. Tu redukcja zapisów sięgnęła niecałych 14 proc.
Łączne wpływy z emisji to niemal 27 mln zł. W większości spółka przeznaczy je na rozliczenie zadłużenia wykorzystanego na budowę i wyposażenie fabryki o pow. ponad 6 tys. mkw. Powstaje ona w Świdnickiej Podstrefie Wałbrzyskiej SSE. Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym kwartale. Sonel planuje również rozwój sieci dystrybucji w kraju i za granicą. Chce także prowadzić prace badawczo-rozwojowe oraz kupić licencje na nowe produkty.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA