fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Sąd oddalił odwołanie spółki Telestar od decyzji przewodniczącego KRRiT

www.sxc.hu
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie spółki Telestar od decyzji przewodniczącego KRRiT nakładającej na nadawcę karę za naruszanie ustawy o radiofonii i telewizji.

W ocenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w przekazach nadawanych w programie iTV rozpowszechniano fragmenty filmów pornograficznych.

W dniu 8 lipca 2013 r. przewodniczący KRRiT podjął decyzję o ukaraniu spółki Telestar SA za uporczywe naruszanie art. 16 ust. 6, 16b ust. 3 pkt. 4, art. 18 ust. 5 i 5b ustawy o radiofonii i telewizji oraz § 3 ust. 1 i 4 rozporządzenia KRRiT z dnia 30 czerwca 2011 r. w sprawie sposobu prowadzenia w programach radiowych i telewizyjnych działalności reklamowej i telesprzedaży oraz § 2, § 3 ust. 2 i § 5 ust. 3 rozporządzenia KRRiT z dnia 23 czerwca 2005 r. polegające na nadawaniu treści i przekazów handlowych mogących zagrażać fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich. Na nadawcę nałożono karę w wysokości 100 tys. zł.

Spółka Telestar odwołała się od tej decyzji.

Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z 24 marca 2015 r. uznał, iż odwołanie spółki nie jest zasadne, zaś nałożona kara znajduje uzasadnione podstawy, zarówno co do meritum sprawy, jak i co do jej wysokości.

Źródło: KRRiT
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA