fbTrack

Polityka

Ziobro i Gowin tworzą wspólny klub

Fotorzepa, Łukasz Solski Łukasz Solski
Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Polska Razem Jarosława Gowina utworzą wspólny klub parlamentarny.
Na czele klubu, który będzie liczył 15 posłów, stanie Jarosław Gowin. Jego zastępcami będą Beata Kempa, Arkadiusz Mularczyk i Jacek Żalek. Rzecznikiem podobnie jak w Solidarnej Polsce będzie Patryk Jaki.
Do członków Solidarnej Polski i Polski Razem dołączy poseł niezrzeszony Andrzej Dąbrowski. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z list Polski Razem. Jednak do Sejmu dostał się z list PiS, potem przystąpił do Solidarnej Polski. W międzyczasie był też w PSL. Powstanie klubu ma być ogłoszone na konferencji prasowej w Sejmie. W najbliższym czasie do marszałek Sejmu ma trafić wniosek w tej sprawie.
Sprawiedliwa Polska to nazwa, którą Zbigniew Ziobro proponował w 2011 r., gdy powstawała Solidarna Polska. Wtedy został przez swoich kolegów przegłosowany. Powstanie nowego klubu to efekt fiaska rozmów o wspólnym starcie wyborczym prawicy. Jak ujawniliśmy w "Rz" wczoraj doszło do spotkania Gowina z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS miał go poinformować, że "okoliczności się zmieniły" i nie może mu zagwarantować wcześniej umówionych warunków. Ziobro zaś spotkał się z Kaczyńskim w poniedziałek. Potem kontakt między ugrupowaniami się urwał. Czytaj więcej
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL