fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Pedofilia wchodzi w kampanię do PE

123rf
Po premierze filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele politycy odkryli, że ten temat może być paliwem kampanii wyborczej.

„Zasięg w sieci 17 mln, temat filmu jest najbardziej klikalnym tematem w serwisach newsowych" – to podsumowanie z niedzielnego poranka portalu Polityka w Sieci. Politycy głównych partii odnoszą się do sprawy, zapowiadają – jak Jarosław Kaczyński – zaostrzenie kar lub – jak Grzegorz Schetyna – deklarują „koniec zmowy milczenia". A Robert Biedroń chce powołania specjalnej sejmowej komisji.

Prezes PiS odniósł się do tej dyskusji w trakcie konwencji w Szczecinie. Zapowiedział podwyższenie kar za pedofilię do 30 lat pozbawienia wolności. – Szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone. I to dotyczy oczywiście także księży. Ale to dotyczy wszystkich, także znanych celebrytów. Nie będzie „zawiasów" za pedofilię – mówił w przemówieniu.

Biskupi na film zareagowali spokojnie. Abp Wojciech Polak, prymas Polski, podziękował Sekielskiemu za film, przeprosił ofiary i zapewnił, że zrobi wszystko, by chronić najmłodszych. W podobnym tonie wypowiadał się szef Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Jedynie abp Sławoj Leszek Głódź stwierdził, że „nie ogląda byle czego".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA