Tomasz Krzyżak

Tomasz Krzyżak

Dziennikarz, publicysta, redaktor, interesuje się historią Kościoła w Polsce

Ochrona przed wykorzystywaniem seksualnym. Impuls idzie z Polski

Watykan dał zielone światło dla stworzenia nowego projektu w zakresie ochrony nieletnich przed wykorzystywaniem seksualnym. Liderami są polscy eksperci.

Tomasz Krzyżak: Sprawa bp. Henryka Tomasika pokazuje zaniedbania Watykanu

Uruchomiony proces oczyszczania Kościoła, wyciągania konsekwencji wobec winnych zaniedbań musi zejść niżej. Z poziomu hierarchii na poziom kanclerzy kurii, notariuszy, proboszczów – to w wielu przypadkach ludzie, którzy wiedzieli, lecz udawali, że niczego nie widzą.

Radomski biskup Henryk Tomasik prześwietlony przez Stolicę Apostolską

Po dwóch latach Watykan uznał, że biskup Henryk Tomasik, były ordynariusz radomski, dopuścił się „pewnych nieprawidłowości” w wyjaśnianiu sprawy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

Watykan ukarze biskupa Tomasika?

Po dwóch latach Stolica Apostolska uznała, że bp Henryk Tomasik, były ordynariusz radomski, dopuścił się „pewnych nieprawidłowości” w wyjaśnianiu sprawy dot. wykorzystywania seksualnego małoletnich, którego miał się dopuścić ksiądz-działacz „Solidarności”. To efekt publikacji „Rzeczpospolitej”. Nie wiadomo na razie czy i jak biskup zostanie ukarany.

Sąd nie chce mecenasa. Proces pełnomocnika ofiar wykorzystywania seksualnego szybko nie ruszy

Proces Artura Nowaka, pełnomocnika wielu ofiar wykorzystywania seksualnego, którego prokuratura oskarża m.in. o płatną protekcję i utrudnianie postępowania karnego, prędko nie ruszy.

Sondaż: Polacy krytycznie o wypowiedziach Franciszka

Papieska wypowiedź o „NATO szczekającym pod drzwiami Rosji”, choć nie spodobała się Polakom, to pozostanie bez wpływu na poziom ich religijności.

Tomasz Krzyżak: Rzym orzekł, sprawa kardynała Dziwisza skończona

Watykan nie będzie zajmował się dalej badaniem rzekomych zaniedbań kard. Stanisława Dziwisza z czasów, gdy stał on na czele archidiecezji krakowskiej (2005-2016). Poinformowano o tym w komunikacie opublikowanym w piątek przez Nuncjaturę Apostolską w Warszawie.

Abp Popowicz: W oczekiwaniu na wizytę papieża Franciszka w Kijowie

Stało się coś, czego nie spodziewaliśmy się zobaczyć w relacjach polsko-ukraińskich. Ta tragedia nas połączyła – ze zwierzchnikiem Kościoła greckokatolickiego w Polsce, metropolitą przemysko-warszawskim abp Eugeniuszem Popowiczem, rozmawia Tomasz Krzyżak.

Ruszy proces adwokata, który reprezentuje w sądach ofiary pedofilii

Jeszcze w tym miesiącu ruszy proces mec. Artura Nowaka, pełnomocnika wielu ofiar pedofilii, którego prokuratura oskarżyła m.in. o płatną protekcję.

Tomasz Krzyżak: Władza nigdy nie zginie

Ustrój zmienił się w Polsce ponad trzydzieści lat temu, ale hasło, mówiące o tym, że władza zawsze się wyżywi, pozostało jak najbardziej aktualne.