fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

CNN: Departament Transportu usuwa strony o zmianach klimatu

123RF
Ze strony internetowej amerykańskiego Departamentu Transportu zniknęły co najmniej dwie podstrony poświęcone możliwemu wpływowi sektora transportowego na zmiany klimatyczne - informuje CNN.

Przynajmniej jedna z podstron, które obecnie nie są dostępne, była zaprojektowana tak, aby służyć jako syntetyczne źródło informacji na temat transportu i zmian klimatycznych - podkreśla CNN.

Teraz, gdy internauci próbują wejść na strony zatytułowane "Transportation and Climate Change Clearinghouse" oraz "Climate Change Impacts" widzą na monitorze komunikat: "Odmowa dostępu. Nie jesteś uprawniony do oglądania tej strony".

Strony miały zniknąć z sieci 3 i 4 października tego roku.

Rzecznik Departamentu Transportu tłumaczy, że strony zostały wyłączone ponieważ treści na nich umieszczone były już nieaktualne.

Jak podkreśla CNN nie po raz pierwszy administracja Trumpa usuwa ze swoich stron internetowych informacje na temat zmian klimatycznych. Trump wielokrotnie wyrażał sceptycyzm co do tego, czy zmiany takie rzeczywiście zachodzą.

W styczniu CNN informowało o badaniu, z którego wynikało, że ze stron różnych agencji federalnych zniknęły informacje o zmianach klimatycznych, energii odnawialnej i tego typu kwestiach.

Z kolei w sierpniu 2017 roku CNN ujawnił wewnętrzne e-maile z amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, w których wskazywano jakich sformułowań powinni używać urzędnicy w publicznych wystąpieniach. Sugerowano w nich, by określenie "zmiana klimatu" zastępować terminem "ekstremalne zjawiska pogodowe".

Departament Transportu zapewnia jednak, że informacje, jakie znajdowały się na usuniętych stronach "można znaleźć na innych stronach Departamentu".

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA