fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kosmos

Kogo Musk zabierze w podróż wokół Księżyca?

SpaceX
Space X zabierze w kosmos pierwszeg kosmicznego turystę, który ma odbyć lot wokół Księżyca. Jeśli do podróży dojdzie tajemniczy klient Space X zostanie pierwszym komercyjnym pasażerem, który odbędzie taki lot - ogłosiła firma Elona Muska na Twitterze.

Na razie nie wiadomo kim jest kosmiczny turysta, który postanowił skorzystać z usług SpaceX. Firma ma ogłosić jego personalia 17 września.

W sieci pojawiły się spekulacje, że ów kosmiczny turysta będzie Japończykiem, ponieważ Musk zareagował na wpis SpaceX na twitterze emotikonem przedstawiającym japońską flagę. Według internautów z usług SpaceX może skorzystać Takemitsu Takizaki lub Daisuke Enomoto.

Ten drugi, były dyrektor Livedoor, szkolił się w Moskwie wraz z astronautami, by polecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w 2006 roku. Wtedy w podróży w kosmos przeszkodziły mu problemy z kamieniami nerkowymi.

Pierwszym w historii turystą kosmicznym był multimilioner Dennis Tito, który poleciał na ISS w 2001 roku.

W kosmos polecieli też m.in. przedsiębiorca Mark Shuttleworth oraz pokerzysta Guy Lalibertés.

Plany rozwoju turystyki kosmicznej, oprócz SpaceX, ma również firma Virgin Galactic należąca do brytyjskiego biznesmena Richarda Bransona.

SpaceX zabierze turystę w kosmos na podstawie swojej Big Falcon Rocket (BFR). Rakieta ta ma w przyszłości umożliwiać ludziom loty załogowe na Marsa.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA