Aktualizacja: 15.02.2017 08:52 Publikacja: 15.02.2017 08:52
Foto: 123RF
Finał Ogólnopolski poprzedziły Finały Izbowych, a następnie Środowiskowych Konkursów Krasomówczych, obejmujących kilka izb, które wyłoniły grono 12 finalistów. Jury Finału dokonuje oceny wystąpień, biorąc pod uwagę między innymi poprawność rozstrzygnięcia zagadnień prawnych, styl i język przemówienia, jego formę, poprawność fonetyczną, konstrukcję przemówienia, sposób przedstawienia strony faktycznej sprawy i wywołane nim wrażenie.
Każdy z 12 uczestników finału konkursu otrzymał drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem poczty 6 kazusów (4 z zakresu prawa karnego, 2 z zakresu prawa cywilnego). Trzy dni przed konkursem nastąpi losowanie konkretnego kazusu i roli procesowej (oskarżyciela posiłkowego, obrońcy lub pełnomocnika: powoda, wnioskodawcy, pozwanego lub uczestnika postępowania). Wystąpienie nie może trwać dłużej niż 20 minut, możliwe jest prawo do jednej repliki, która nie może trwać dłużej niż 5 minut. Jury ocenia przemówienie i przyznaje nagrody pieniężne trzem najlepszym uczestnikom konkursu.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas