fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kto może skorzystać z ulgi na zakup kasy online

Adobe Stock
Podatnik zobowiązany do wymiany starej kasy może – bez utraty prawa do odliczenia – nabyć nowe urządzenie w terminie do sześciu miesięcy od dnia przewidzianego dla danej branży jako data rozpoczęcia ewidencjonowania.

Niektóre branże zostały objęte obowiązkiem wymiany kas fiskalnych starego typu na kasy fiskalne online. Do 1 lipca br. muszą to zrobić kosmetyczki, fryzjerzy, lekarze, stomatolodzy, prawnicy, budowlańcy, właściciele siłowni i klubów fitness.

Kasy online umożliwiają automatyczne przesyłanie gromadzonych danych do Centralnego Repozytorium Kas, które podlega Ministerstwu Finansów. Kasy online zostały wprowadzone w celu zmniejszenia skali nieujawnionych transakcji oraz trwałego ograniczania luki podatkowej. Ustawodawca przewidział ulgę na zakup kasy online dla branż, które mają obowiązek ich wymiany. Wielu podatników ma wątpliwości czy mogą skorzystać z ulgi, jeżeli kasa online została zakupiona przed obowiązującym terminem wymiany, ale ze względu na brak sprzedaży ewidencja rozpoczęła się w późniejszym terminie lub w cale się nie rozpoczęła. Problem ten dotyczy szczególnie branży hotelarskiej, której funkcjonowanie zostało ograniczone w związku z epidemią koronawirusa....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA