fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Policja likwiduje plantacje konopi indyjskich

CBŚP
Policjanci CBŚP w ciągu kilku ostatnich dni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Na miejscu zabezpieczone również narkotyki. Trzy zatrzymane osoby tymczasowo trafiły do aresztu.

Jedna z profesjonalnych upraw znajdowała się w wynajmowanym domu jednorodzinny na terenie województwa dolnośląskiego. Na miejscu rosło ponad 250 krzewów. Policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę. W prokuraturze usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości substancji odurzającej oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Druga plantacja znajdowała się na działce rolnej na terenie województwa wielkopolskiego. Policjanci zlikwidowali  uprawę, zatrzymując jednocześnie do sprawy podejrzanego. W trakcie czynności zabezpieczono około 90 krzewów.

Trzecia plantacja znajdowała się w budynku gospodarczym na terenie prywatnej posesji w gm. Kamienna Góra. Wszystko wskazuje na to, że nielegalna działalność odbywała się tam od jakiegoś czasu. Tylko z zabezpieczonych podczas akcji krzewów można by uzyskać ponad tysiąc porcji handlowych marihuany. Do sprawy zatrzymano 28-latka, któremu przedstawiono zarzut uprawy znacznej ilości konopi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA