fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Prof. Jacek Gołaczyński odwołany z funkcji wiceprezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

prof. Jacek Gołaczyński
Fotorzepa, Robert Gardziński
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdymisjonował z funkcji wiceprezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu profesora Jacka Gołaczyńskiego – donosi „Gazeta Wrocławska”.

Prof. Gołaczyński specjalizuje się w prawie cywilnym. Od 2012 do 2013 roku był wiceministrem sprawiedliwości, kiedy resortem kierował Jarosław Gowin. Zajmował się komputeryzacją sądów. To za jego czasów wprowadzono w sądach cywilnych nagrywanie rozpraw.

Jesienią 2013 roku przestał być wiceministrem. Wrócił do orzekania, 1 października 2013 został wiceprezesem sądu na sześcioletnią kadencję.

To pierwsza na Dolnym Śląsku dymisja w oparciu o nową ustawę Prawo o ustroju sądów powszechnych. Przypomnijmy, iż w piątek duże zmiany kadrowe wśród prezesów i wiceprezesów sądów minister Ziobro przeprowadził na Śląsku. Jak informuje Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia" jeden z nowo powołanych w tym trybie prezesów - Cezary Podsiadlik zrezygnował z funkcji Prezesa Sądu Rejonowego w Żorach.

"Iustitia" podaje, iż oprócz wspomnianego prof. Gołaczyńskiego funkcję stracił też wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie - Cezary Wójcik.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA