fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędzia Marek Jaskulski kandyduje do KRS. Iustitia wzywa go do ustąpienia

Fotorzepa
Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia wezwało w uchwale sędziego Marka Jaskulskiego do natychmiastowego ustąpienia z funkcji członka Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

XXIII Zwyczajne Zebranie Delegatów SSP „Iustitia" zwróciło się do sędziów, którzy zgodzili się kandydować do Krajowej Rady Sądownictwa na zasadach określonych w nowelizacji z 8 grudnia 2017 r., o rezygnację z członkostwa w Stowarzyszeniu.

Jak podkreślono, osoby te postąpiły wbrew jednoznacznej uchwale nr 7 XXII Zwyczajnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia" w Mszczonowie z dnia 2 kwietnia 2017 r.

- Udział w niekonstytucyjnej procedurze powoływania członków Krajowej Rady Sądownictwa świadczy o braku poszanowania dla wartości i celów statutowych Stowarzyszenia, wśród których zasadniczą rolę odgrywa umacnianie niezależności sądów i niezawisłości sędziów - napisano w uchwale.

Jednocześnie Zebranie Delegatów wezwało sędziego Marka Jaskulskiego do natychmiastowego ustąpienia z funkcji członka Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA