fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Maksymilian Wesołowski nowym prezesem Sądu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
Fotorzepa/Danuta Matłoch
Nowym prezesem Sądu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy został sędzia Maksymilian Wesołowski, sędzia sądu na warszawskim Mokotowie, ale do niedawna delegowany do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości - informuje TVN Warszawa.

W czwartek wieczorem na łamach internetowego wydania "Rzeczpospolitej" ujawniliśmy, że wszyscy prezesi i wiceprezesi Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie zostali odwołani. Część sędziów została odwołana na 4 tygodnie przed końcem kadencji.

Jak tymczasem donosi TVN Warszawa, nowym prezesem Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy został sędzia Maksymilian Wesołowski. 46-letni sędzia orzeka od ponad 12 lat. Najpierw w sądzie w podwarszawskim Otwocku, potem w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. Ostatnio jednak pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości jako sędzia delegowany.

Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy to największy sąd gospodarczy w Polsce.

Zgodnie z nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych, "w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy", tj. do 12 lutego 2018 r. Minister Sprawiedliwości może odwołać prezesów i wiceprezesów bez uzasadnienia.

Źródło: rp.pl, tvnwarszawa.tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA