fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wolą karierę na Wyspach niż powrót do kraju

123RF
Tylko trzech na dziesięciu polskich profesjonalistów w Wielkiej Brytanii chciałoby wrócić do Polski, a i to najczęściej za kilka lat.

Większość z nich mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii od ponad siedmiu lat, w tym prawie co trzeci – od ponad dekady. Tam mają już nie tylko pracę, ale też przyjaciół i coraz częściej rodziny, Nic więc dziwnego, że tylko niewielka część polskich profesjonalistów chciałaby kiedyś wrócić do kraju. Aż siedmiu na dziesięciu nie planuje powrotu – wynika z badania, które przed kilkoma dniami przeprowadziła międzynarodowa firma doradztwa strategicznego The Boston Consulting Group we współpracy z Polish City Club oraz Polish Professionals in London – organizacjami zrzeszającymi polskich profesjonalistów w Wielkiej Brytanii.

Zarówno Aneta Buchert, prezes Polish City Club, jak i Małgorzata Skibińska, przewodnicząca Rady Wykonawczej Polish Professionals in London, przyznają, że wyniki badania nie są dla nich zaskakujące. – Pokazują, że wielu profesjonalistów na dobre zadomowiło się w Wielkiej Brytanii. Również w prywatnych rozmowach bardzo wiele osób...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA