Anita Błaszczak

Anita Błaszczak

Absolwentka Iberystyki na UW oraz dziennikarstwa tamże . Redaktor sekcji "Kariera i Biznes"

Firmy częściej łowią pracowników z polecenia

Już prawie połowa pracodawców w Polsce i co piąty w całym regionie EMEA wprowadza systemy poleceń z nagrodami za rekomendację odpowiedniego kandydata do pracy.

Regionalne różnice płacowe maleją, lecz nie znikają

Szybszy wzrost wynagrodzeń w mniej zamożnych województwach sprawił, że stopniowo kurczy się przewaga płacowa najlepiej rozwiniętych regionów. Jednak na zrównanie średnich stawek nie ma, w warunkach rynkowych, szans.

Pracownicy zbyt rzadko grają do jednej bramki

Tylko 11,5 proc. polskich pracowników oceniło w niedawnym sondażu, że współpraca w ich zespole zawsze jest na wysokim poziomie. Jednocześnie 9,5 proc. uważa, że w ich firmie dobrej współpracy nie ma nigdy albo prawie nigdy.

Walka o system kaucyjny. Które opakowania i sklepy obejmie?

Choć przedsiębiorcy, organizacje biznesowe i pozarządowe zgodnie mówią o potrzebie wprowadzenia systemu kaucyjnego, to mają różne, nierzadko sprzeczne wizje jego funkcjonowania.

W pandemii łatwiej o etat, ale przybywa umów B2B

Chociaż 85 proc. pracowników nie zmieniło formy zatrudnienia, to pozostali pracują dzisiaj na nowych warunkach.

Ułatwienia dla pracowników z zagranicy

Ruch w dobrym kierunku - mówią przedsiębiorcy i eksperci o zmianach, które ma wprowadzić przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach.

Prof. Duszczyk: Włączmy Unię i Frontex do rozwiązania problemu uchodźców

Nadchodząca zima tylko pogłębi dramat na polsko - białoruskiej granicy. Trzeba zabrać się za zarządzanie tym problemem nie czekając na budowę muru - apeluje prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami UW.

Rząd szerzej otwiera drzwi dla pracowników z zagranicy

Przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach usprawni i uprości legalizację ich pobytu w Polsce.

Nowe technologie przyciągają kobiety. Wielka zmiana w IT

Liczba specjalistek ICT wzrosła w Polsce w minionej dekadzie prawie o dwie trzecie, lecz nadal stanowią one zaledwie 15 proc. osób na tych stanowiskach.

Powoli znikają bariery dla kobiecych karier w finansach

Chociaż w sektorze finansów to kobiety dwukrotnie częściej niż mężczyźni wskazują, że bardzo ważna jest dla nich kariera, to niemal wszystkie dostrzegają bariery, które ograniczają ich awans.