Anita Błaszczak

Anita Błaszczak

Absolwentka Iberystyki na UW oraz dziennikarstwa tamże . Redaktor sekcji "Kariera i Biznes"

Polak otwarty na nowe technologie w pracy

Przyspieszonej przez pandemię Covid-19 cyfryzacji i automatyzacji polskich firm, w tym procesów HR, sprzyja pozytywne nastawienie pracowników

Pracownicy boją się drogich wakacji. Cenne wczasy pod gruszą

Prawie sześciu na dziesięciu Polaków obawia się, że nie będzie ich stać na rekordowo drogie w tym roku urlopowe wyjazdy. Stąd też cenionym benefitem będą tego lata wczasy pod gruszą.

Globalne odchudzanie kadr szybko się nie skończy

Ogłaszane przez korporacje plany dużych cięć zatrudnienia przybrały w tym roku rozmiary silnego trendu, który potrwa co najmniej do końca tego roku.

Przedsiębiorcy już wkrótce mogą odczuć brak pracowników z Ukrainy

Ukraińcy, którzy nie widzieli w pierwszych miesiącach tego roku tak dużego wyboru ofert zatrudnienia jak wcześniej, gdy nasza gospodarka miała się lepiej, zaczęli szukać pracy gdzie indziej, zwłaszcza w Europie zachodniej i Kanadzie.

Angela Cretu, prezes Avon: Polska jest dla nas źródłem talentów

Musieliśmy zdigitalizować nasz cały model biznesowy – mówi Angela Cretu, prezes firmy kosmetycznej Avon.

Wysokie ceny biją młodych po kieszeni

Ponad ośmiu na dziesięciu Polaków w wieku 18–26 lat odczuwa w swoim budżecie skutki inflacji. Ci, których wzrost kosztów życia dotyka najbardziej, częściej myślą o emigracji.

Ukraińcy wyjeżdżają z Polski na Zachód. Nie chcą czekać na ożywienie

Spowolnienie na rynku pracy nad Wisłą i wysoka inflacja mogły skłonić część uchodźców z Ukrainy do wyjazdu na Zachód, głównie do Niemiec oraz Kanady.

Oskary biznesu 2023. "Nie bójcie się przewracać i wstawać"

Wizja, dążenie do innowacji, determinacja i pasja łączą tegorocznych laureatów prestiżowych nagród Polskiej Rady Biznesu.

Wzrost płac w IT hamuje na fali spowolnienia w branży

Wraz ze spadkiem liczby ofert pracy skończyło się też płacowe eldorado w spółkach technologicznych, które mogą odczuć szczególnie programiści.

Płacowy hamulec włączył się w IT

Spadek popytu na specjalistów, w tym tak poszukiwanych do niedawna developerów, przekłada się na ich płace. Średnie stawki w IT rosną już wolniej a niekiedy nawet maleją.