Anita Błaszczak

Anita Błaszczak

Absolwentka Iberystyki na UW oraz dziennikarstwa tamże . Redaktor sekcji "Kariera i Biznes"

Szturm na wakacyjne promocje Orlenu. Tankowanie z babcią

Wakacyjna promocja PKN Orlen wywołała szturm na aplikację Vitay, która umożliwia zakupy z rabatem. I to nie tylko wśród właścicieli aut.

Optymizm pracowników zwiększa chęć do zmiany w karierze

Silne odbicie gospodarek po pandemii sprawiło, że w wielu krajach, w tym w Polsce, wyraźnie wzrósł optymizm pracowników. Wraz z nim rośnie otwartość na nową pracę.

Firmy, które częściej kuszą dopłatą do urlopów

W tegoroczne, najdroższe od lat wakacje pracownicy bardziej docenią tzw. wczasy pod gruszą, czyli dofinansowanie do wypoczynku, które zapewnia prawie 40 proc. pracodawców.

Na rynek pracy wchodzą coraz bardziej wymagające pokolenia

Pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że nie mają wyboru; muszą uwzględnić potrzeby i oczekiwania młodych generacji , które nie chcą żyć i pracować tak jak ich rodzice. Chcą większej elastyczności i wspierających szefów.

Agencje zatrudnienia ruszyły po Uzbeków. Szukają setek pracowników

Tej jesieni w fabrykach i magazynach pojawią się setki pracowników z Azji, którymi firmy próbują wypełnić wakaty po ukraińskich mężczyznach.

Norweski sposób na ekoinnowacje

Choć Norwegia to europejski lider zielonej energii, do zrównoważonego rozwoju jest jej jeszcze daleko. W osiągnięciu tego celu mają pomóc innowacyjne przedsięwzięcia.

Firmy oddelegują Ukraińców. Ratunek dla polskiego biznesu

Poprawka w specustawie ułatwi przedsiębiorstwom wysyłanie uchodźców do pracy za granicą. Przewoźnikom grozi utrata kierowców ze Wschodu.

Zarobki to priorytet. Młodzi Polacy nie chcą pracować za grosze

W czasach wysokiej inflacji dla rozpoczynających karierę studentów i absolwentów dużo bardziej niż wcześniej liczy się wysokość wynagrodzenia.

Startupy płacą coraz lepiej. Włączyły się do wyścigu o specjalistów IT

W dwucyfrowym tempie rosną stawki o ofertach pracy dla specjalistów IT w polskich startupach. Tym bardziej, że w podobnym tempie przybywało tam pracy dla programistów

Zniechęceni pracownicy bardziej potrzebują wsparcia szefów

Coraz większym wyzwaniem pracodawców jest obniżona motywację pracowników, która zwiększa ryzyko rezygnacji z pracy.