fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kradzież tożsamości - co piąty Polak padł ofiarą przestępców

Adobe Stock
Według statystyk co piąty z nas odczuł przestępstwo kradzieży tożsamości na własnej skórze. Jestem jednak przekonana o niedoszacowaniu tej statystyki.

Wielopłaszczyznowa aktywność w sieci wymusiła na nas posługiwanie się tzw. nickiem. Używamy go zwykle na różnego typu forach internetowych, czatach, portalach społecznościowych.

Aktywność w sieci nie ogranicza się jednak do wymiany poglądów. Dzięki serwisom internetowym możemy zrobić zakupy, dokonujemy płatności, zaciągamy różnego rodzaju zobowiązania i właśnie do każdej z tych czynności potrzebny nam jest ów nick. Do funkcjonowania w sieci potrzebny jest nam zatem identyfikator, dzięki któremu jesteśmy rozpoznawalni. Nick jest chroniony hasłem, co ma zapobiec podszywaniu się pod inną osobę. Standardem funkcjonowania w sieci jest występowanie danego użytkownika pod określonym pseudonimem – dzięki niemu jest on rozpoznawalny, identyfikowalny.

Czytaj także: Kradzież tożsamości - czy możemy czuć się bezpieczniej

Wyrok Sądu Najwyższego (sygn. akt II CSK 539/07) jednoznacznie wskazuje na ochronę prawną nazwy użytkownika na takiej samej zasad...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA