Reklama
Rozwiń

Zmiany w kancelariach: kto się łączy, kto odchodzi

Rok 2016 i początek 2017 wyjątkowo obfitował w zmiany w firmach prawniczych. Kancelarie łączyły się, tworząc większe zespoły, ale nie brakowało też rozwodów.

Aktualizacja: 22.04.2017 14:30 Publikacja: 22.04.2017 12:15

Zmiany w kancelariach: kto się łączy, kto odchodzi

Foto: Fotolia

Na początek najświeższa fuzja: kancelaria Kurzyński Kosiński Łyszyk i Wspólnicy połączyła się 1 kwietnia z kancelarią Wierzbicki Adwokaci i Radcowie Prawni. KKLW, bo pod tą marką będą działać połączone firmy, będzie miało czterech wspólników – czwartym jest Przemysław Wierzbicki. Siedzibą także pozostanie dotychczasowe biuro KKLW w Cosmopolitanie.

– Wspólnicy obu kancelarii doszli do wniosku, że fuzja zwiększy nasze kompetencje. W 30-osobowym zespole prawników dużo łatwiej pracować nad wieloma sprawami naraz, tworzyć specjalizacje. To wzmocni naszą pozycję w konkurencji z największymi polskimi kancelariami. Nie ustępujemy im wiedzą i doświadczeniem, a niektóre przewyższamy. Nasi prawnicy, oprócz wiedzy specjalistycznej w danym segmencie, mają też duże doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Jednocześnie mamy możliwość elastycznego kształtowania stawek wynagrodzenia, ponieważ nie ograniczają nas wytyczne z centrali, jak to ma często miejsce w sieciówkach – mówi Jacek Kosiński, partner zarządzający w KKLW.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama