fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Papuga ostrzegała dilerów. „Mamo, policja”

AdobeStock
W jednej z dzielnic miasta Teresina w północno-wschodniej Brazylii policja schwytała papugę, która ostrzegała handlarzy narkotyków przed zbliżającymi funkcjonariuszami.

Jak pisze „The Guardian”, papuga ostrzegała handlarzy narkotyków przed zbliżającymi się do ich kryjówki policjantami mówiąc „Mamo, policja”. Jeden z funkcjonariuszy uważa, że ptak został specjalnie przeszkolony. 

Czytaj także: Chcieli sprzedać narkotyki policji. "To towar dla was?"

 

 

Zwierzę zostało schwytane w poniedziałek po południu w jednej z dzielnic miasta Teresina w północno-wschodniej Brazylii i trafiło do miejscowego ogrodu zoologicznego. Jak podaje GloboNews, ptak ma tam spędzić trzy miesiące, aby nauczyć się latać. Później najprawdopodobniej zostanie wypuszczony na wolność.

Gazeta "Meio Norte” nosi, że śledczym, udało się zatrzymać później mężczyznę i nastolatkę, którzy są prawdopodobnymi właścicielami papugi. 

Jak powiedział w rozmowie z „Guardianem” weterynarz Alexandre Clark, że od kiedy ptak został złapany, w ogóle się nie odzywa. - Nie współpracuje. Przyszło tu wielu policjantów, ale papuga nic jeszcze nie powiedziała - podkreślił. 

Źródło: The Guardian, Washington Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA