fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy oddział spółki zagranicznej też jest płatnikiem podatku u źródła

AdobeStock
Wynagrodzenie za usługi kadrowe, księgowe, marketingowe, administracji finansowej i compliance, wypłacane zagranicznym podmiotom przez polski oddział spółki brytyjskiej, jest dla usługodawców przychodem osiągniętym na terytorium Polski, od którego należy pobrać zryczałtowany podatek.

Tak wynika z wydanej 2 stycznia 2020 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0114-KDIP2-1.4010.399.2019.4.SP).

Interpretacja została wydana na wniosek oddziału spółki brytyjskiej. Wskazano w nim, że wnioskodawca prowadzi w Polsce kancelarię prawną. W związku z działalnością kancelarii, na rzecz zagranicznych usługodawców wypłacane jest wynagrodzenie, m.in. za świadczone usługi wsparcia administracyjnego, w skład których wchodzą usługi w zakresie spraw kadrowych, księgowe, marketingowe, administracji finansowej, IT, compliance, itd. Wnioskodawca wyjaśnił też, że umowa o świadczenie ww. usług została zawarta przez spółkę brytyjską, do której należy oddział. Mimo że wynagrodzenie jest faktycznie płacone przez spółkę, to jego ciężar ponosi oddział, do którego to wynagrodzenie jest alokowane, ponieważ wszystkie usługi świadczone są wyłącznie na rzecz oddziału. Wnioskodawca zapytał czy oddział ma obowiązek poboru CIT u źródła od wynagrodzenia wypłacanego na...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA