Polki przegrały z Austriaczkami. Nie ma awansu do MŚ

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała z Austriaczkami 26:29 w meczu barażowym o awans do mistrzostw świata. Polki nie wystąpią na turnieju w Hiszpanii.

Aktualizacja: 20.04.2021 21:42 Publikacja: 20.04.2021 21:20

Pierwsze spotkanie w Austrii zakończyło się remisem 29:29.

Polki spotkanie rozpoczęły nerwowo, a niewykorzystane stuprocentowe sytuacje pewnie na bramki zamieniały rywalki. Do przerwy Austriaczki prowadziły 15:11.

Po zmianie stron Polki doprowadziły do remisu przy stanie 22:22, ale w końcówce to rywalki zachowały spokój i zapewniły sobie ostatecznie zwycięstwo 29:26.

Do zwycięstwa Austriaczki poprowadziła Sonja Frey, która zdobyła 10 bramek. Bezbłędna była Patricia Kovacs, która celnie rzucała sześć razy.

Ostatnią nadzieją dla naszej reprezentacji jest "dzika karta" od władz IHF. W zależności do wyników pozostałych par kwalifikacyjnych, mogą być przyznane nawet dwie takie przepustki do MŚ.

Więcej: Onet.pl

POLSKA – AUSTRIA 26:29 (11:15)

POLSKA: Gawlik, Płaczek, Maliczkiewicz – Zimny 1, Płomińska 1, Łabuda 4 Matuszczyk, Kudłacz-Gloc 6, Górna, Nosek 5, Kochaniak 2, Szarawaga 5, Świerżewska, Achruk 1, Roszak, Nocuń 1.

AUSTRIA: Ivancok, Blazek – Pandza 4, Frey 10, Schindler, Kovacs 6, Rauter, Gangel, Wess 1, Reichert 4, Dramac, Kaiser, Schlegel , Marksteiner, Neidhart 3, Huber 1.

Sędziowały:Marta Sa, Vania Sa (Portugalia).