Sensacja: Liga Mistrzów bez FC Porto

FC Porto przegrało na własnym boisku z FK Krasnodar 2:3 w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów i odpadło z walki o fazę grupową tych rozgrywek - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 14.08.2019 07:08 Publikacja: 14.08.2019 06:55

Wydawało się, że po tym jak FC Porto wygrało w pierwszym meczu rozgrywanym w Rosji 1:0, na własnym stadionie ćwierćfinalista ubiegłej edycji Ligi Mistrzów spokojnie przypieczętuje awans do IV rundy kwalifikacji LM.

Stało się jednak inaczej - w pierwszej połowie rewanżu Krasnodar odrobił straty z nawiązką schodząc na przerwę z prowadzeniem 3:0 - relacjonuje Onet.

W drugiej połowie Portugalczycy rzucili się do odrabiania strat, ale zdołali zdobyć tylko dwa gole.

FC Porto nie zagra w fazie grupowej LM po raz pierwszy od sezonu 2010/2011.

Z marzeniami o grze w Lidze Mistrzów musiał też pożegnać się szkocki Celtic Glasgow, który na własnym stadionie przegrał z CFR Cluj 3:4 (w pierwszym meczu było 1:1).

W Lidze Mistrzów nie zagra też Tomasz Kędziora i jego Dynamo Kijów, które odpadło po dwumeczu z belgijskim Club Brugge - w pierwszym meczu Dynamo przegrało 0:1, w rewanżu zremisowało 3:3.

O Ligę Mistrzów walczy dalej Dinamo Zagrzeb, w którym gra Damian Kądzior. Mistrz Chorwacji w rewanżowym meczu III rundy eliminacji do LM rozgromił węgierski Ferencvaros 4:0 i - wobec remisu 1:1 w pierwszym meczu - awansował do decydującej fazy eliminacji.

2 / 3
Kylian Mbappe po siedmiu latach żegna się z Paryżem. Transfer do Realu coraz bliżej
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym