fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Sondaż: 83 proc. Japończyków nie chce igrzysk latem tego roku

Tokio
PAP/EPA
Ponad 80 proc. mieszkańców Japonii nie chce, aby latem tego roku w kraju odbyły się igrzyska olimpijskie - wskazuje najnowszy sondaż przeprowadzony na 10 tygodni przed planowanym rozpoczęciem przełożonych o rok w związku z pandemią letnich igrzysk olimpijskich.

Przeprowadzony przez dziennik "Asahi Shimbun" sondaż wykazał, że 43 proc. respondentów chce odwołania igrzysk, a 40 proc. - ich ponownego przełożenia.

W stosunku do podobnego sondażu z ubiegłego miesiąca odsetek osób chcących odwołania igrzysk wzrósł o 8 punktów procentowych, a ich ponownego przełożenia - o 6 punktów procentowych.

Organizacji igrzysk przez Japonię latem tego roku chce 14 proc. respondentów - o 14 punktów procentowych mniej niż przed miesiącem.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie, na grupie 1 527 osób.

Japonia boryka się obecnie z czwartą falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. W Tokio, Osace i kilku innych prefekturach kraju obowiązuje stan wyjątkowy.

W niedzielę opublikowano również wyniki innego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie agencji informacyjnej Kyodo, z którego wynika, że odwołania igrzysk chce 59,7 proc. ankietowanych. W tym sondażu respondentom nie dano do wyboru opcji ponownego przełożenia igrzysk.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA