fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

CTE: Ruszyły zapisy na akcje

Bloomberg
Cena emisyjna akcji Cenospheres Trade & Engineering (CTE) wynosi 7,25 zł. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie ok. 4,7 mln zł.

Zapisy na akcje rozpoczęły się 1 grudnia i potrwają do 8 grudnia. W ramach oferty spółka zamierza wyemitować do 650 tys. nowych walorów.

Kapitał spółki dzieli się aktualnie na 3 mln akcji. Wielkość oferty wyniesie 650 tys. akcji zwykłych na okaziciela, wobec czego po przeprowadzeniu oferty nowe akcje będą stanowić 17,8 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczny głosów na walnym zgromadzeniu. Od 26 do 30 listopada trwała budowa księgi popytu, w wyniku której ustalono cenę emisyjną nowych akcji.

Cena emisyjna zawiera 26 proc. dyskonta wobec bieżącej wyceny rynkowej. Cena zamknięcia na sesji w dniu publikacji ceny emisyjnej wyniosła 9,80 zł. Oferującym jest Dom Maklerski Capital Partners, a w skład konsorcjum wchodzą również Dom Maklerski BOŚ, Niezależny Dom Maklerski oraz Q Securities.

CTE specjalizuje się w pozyskiwaniu i przetwarzaniu mikrosfery. Spółka planuje przeznaczyć środki z emisji na prace badawcze nad produktami innowacyjnymi, rozbudowę kanałów sprzedaży i zabezpieczenie dostępności surowca oraz zwiększenie mocy produkcyjnych.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA