Barbara Oksińska

Barbara Oksińska

Absolwentka administracji na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej oraz podyplomowych studiów systemu finansowego i polityki monetarnej organizowanych przez INE PAN i NBP

Forum PCWO Energy FIZ rusza z ofertą certyfikatów inwestycyjnych

W sierpniu rozpocznie się pierwsza emisja certyfikatów inwestycyjnych Forum PCWO Energy Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego. Do końca roku fundusz planuje pozyskać od inwestorów co najmniej 50 mln zł na inwestycje w farmy fotowoltaiczne.

ZE PAK chce budować mały atom w Koninie

Spółka złożyła wniosek do PSE o rozpoczęcie rozmów w sprawie możliwości instalacji reaktorów. Operator proponuje robocze spotkanie.

Ruszą rozmowy o małych reaktorach w Koninie

Spółka należąca do Zygmunta Solorza chce zamienić elektrownię na węgiel brunatny na technologię jądrową. Operator krajowej sieci zaproponował robocze spotkanie – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

PSEW: konieczna jest współpraca firm przy budowie morskich farm

Projekt rozporządzenia ministra infrastruktury powinien stworzyć takie warunki wejścia na polski rynek morskiej energetyki wiatrowej, które wyselekcjonują firmy o szerokim doświadczeniu, ale i potencjale – przekonuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Krajowy rynek energii wciąż zaskakuje

Pomimo pogarszającego się klimatu w Unii Europejskiej dla produkcji prądu z węgla polska energetyka – oparta głównie na czarnym paliwie – w tym roku radzi sobie zaskakująco dobrze.

Tauron na mocnym zakręcie

Katowicki koncern energetyczny zmaga się z awarią nowego bloku w Jaworznie, rosnącymi kosztami emisji CO2, wysokim zadłużeniem i napiętymi relacjami ze związkami zawodowymi. Czy nowy prezes wyprowadzi spółkę na prostą?

Kontrowersje wokół morskich wiatraków

Moc elektrowni wiatrowych w Polsce przekroczyła kolejną barierę. Dalszy rozwój tej branży wymaga zmian w prawie. Te, które się szykują, a dotyczą farm na morzu, wywołują wiele kontrowersji.

ONZ alarmuje: upały, susze, powodzie, huragany będą narastać

Jeśli nie nastąpi natychmiastowa i radykalna redukcja emisji gazów cieplarnianych, szansa na ograniczenie globalnego ocieplenia do blisko 1,5 st. C lub nawet 2 st. będzie już poza zasięgiem – wynika z opublikowanego dziś raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). – Kryzys klimatyczny dzieje się na naszych oczach – ostrzegają polscy eksperci.

Co dalej z wiatrakami na lądzie?

Po odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji wiceministra rozwoju, pracy i technologii branża wiatrakowa straciła ważnego sojusznika.