Barbara Oksińska

Barbara Oksińska

Dziennikarka ekonomiczna

Absolwentka administracji na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej oraz podyplomowych studiów systemu finansowego i polityki monetarnej organizowanych przez INE PAN i NBP

New energy policy will set off the green revolution

Transformation of Polish energy sector is a chance for massive investments co-financed from EU funds and new jobs.

Szansa na tańszą energię i nowe miejsca pracy

Transformacja energetyczna będzie bardzo kosztowna, ale przyniesienie wiele korzyści polskim firmom.

Prezes URE: Nie unikniemy podwyżek cen prądu i ciepła

W wyniku reformy energetyki powstanie nowy duży gracz, tymczasem nie wiemy, jak on ma funkcjonować i co zrobić, by nie dopuścić do manipulacji cenami energii – podkreśla Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Nie zatrzymamy pociągu transformacji energetycznej

Przykład kopalni Turów, która stała się obiektem polsko-czeskiego konfliktu, pokazuje, jak kończy się brak konkretnej strategii dla aktywów węglowych – mówi Filip Elżanowski, ekspert w zakresie energetyki i polityki klimatycznej.

Forum PCWO Energy FIZ rusza z ofertą certyfikatów inwestycyjnych

W sierpniu rozpocznie się pierwsza emisja certyfikatów inwestycyjnych Forum PCWO Energy Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego. Do końca roku fundusz planuje pozyskać od inwestorów co najmniej 50 mln zł na inwestycje w farmy fotowoltaiczne.

Ruszą rozmowy o małych reaktorach w Koninie

Spółka należąca do Zygmunta Solorza chce zamienić elektrownię na węgiel brunatny na technologię jądrową. Operator krajowej sieci zaproponował robocze spotkanie – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

ZE PAK chce budować mały atom w Koninie

Spółka złożyła wniosek do PSE o rozpoczęcie rozmów w sprawie możliwości instalacji reaktorów. Operator proponuje robocze spotkanie.

PSEW: konieczna jest współpraca firm przy budowie morskich farm

Projekt rozporządzenia ministra infrastruktury powinien stworzyć takie warunki wejścia na polski rynek morskiej energetyki wiatrowej, które wyselekcjonują firmy o szerokim doświadczeniu, ale i potencjale – przekonuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Krajowy rynek energii wciąż zaskakuje

Pomimo pogarszającego się klimatu w Unii Europejskiej dla produkcji prądu z węgla polska energetyka – oparta głównie na czarnym paliwie – w tym roku radzi sobie zaskakująco dobrze.

Tauron na mocnym zakręcie

Katowicki koncern energetyczny zmaga się z awarią nowego bloku w Jaworznie, rosnącymi kosztami emisji CO2, wysokim zadłużeniem i napiętymi relacjami ze związkami zawodowymi. Czy nowy prezes wyprowadzi spółkę na prostą?