Inwestycyjne okazje akcji z GPW

Ceny docelowe zawarte w najnowszych rekomendacjach biur maklerskich są nadal w wielu wypadkach wyraźnie wyższe niż na rynku.

Publikacja: 15.04.2024 04:30

Inwestycyjne okazje akcji z GPW

Foto: AdobeStock

Mimo trwającej już od ponad 17 miesięcy hossy krajowych indeksów nie można mówić o przewartościowaniu polskich akcji. Z najnowszych rekomendacji biur maklerskich wynika, że na warszawskiej giełdzie nie brakuje atrakcyjnie wycenianych spółek. Sprawdziliśmy, w których z nich eksperci widzą największy potencjał.

Spółki z WIG20 pod lupą

Na ich radarach znalazło się ostatnio kilka spółek z indeksu WIG20. Z porównania cen docelowych zawartych w rekomendacjach z bieżącymi kursami wynika, że segment ten kryje kilka ciekawych okazji. Najwięcej ma do zaoferowania CD Projekt. Za akcje czołowego polskiego producenta gier inwestorzy płacą obecnie niespełna 120 zł, co w zestawieniu z wycenami w dwóch najnowszych rekomendacjach daje ponad 40-proc. potencjał wzrostu notowań.

W ocenie BM Pekao po premierze dodatku „Phantom Liberty” do „Cyberpunka 2077” CD Projekt wkroczył w spokojny okres, który ich zdaniem potrwa kilka lat i powinien zakończyć się wraz z premierą projektu „Polaris” (kolejnej gry o Wiedźminie), której spodziewają się w 2027 r. „Niemniej jednak przypuszczamy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że postrzeganie CD Projektu przez inwestorów będzie się stopniowo poprawiać w miarę zbliżania się daty premiery, szczególnie biorąc pod uwagę, że harmonogram wydawniczy spółki powinien wyglądać znacznie korzystniej niż w przeszłości” – uważają.

Spory potencjał drzemie też zdaniem analityków w LPP. Najnowsza rekomendacja Trigon DM z rekordową wyceną na poziomie 20 tys. zł za jedną akcję oznacza szansę na 25-proc. poprawę notowań. Co istotne, kurs odzieżowej spółki odrobił już większą część strat po krachu wywołanym raportem Hindenburg Research o rzekomej działalności firmy w Rosji. Wyjaśnienia spółki najwyraźniej przekonały rynek. Jeśli chodzi o perspektywy wzrostu biznesu, LPP zdaniem analityków demonstruje się najlepiej spośród liczących się w Europie spółek fast fashion dzięki skalowaniu konceptu Sinsay.

Biorąc pod uwagę aktualny kurs, potencjał mają także akcje Dino, choć trzeba zauważyć, że jest to w dużej mierze skutek tąpnięcia notowań wywołanego rozczarowującymi wynikami za IV kwartał. Wycena z najnowszego raportu Noble Securities na poziomie 445,10 zł przy obecnym kursie notowania sieci supermarketów oferuje ok. 20 proc. przestrzeni do odbicia.

Zwyżki mogą trwać

Wśród spółek z pozytywnymi zaleceniami nie brakuje takich, które w ostatnich miesiącach wypracowały solidne stopy zwrotu. Jak wskazują rekomendacje, ich dobre perspektywy wciąż nie są w pełni odzwierciedlone w cenach akcji. Droga do dalszych zwyżek jest więc otwarta.

Jak przekonuje Trigon DM, mimo 170-proc. zwyżki notowań w ciągu ostatnich 12 miesięcy wciąż atrakcyjnie prezentuje się Rainbow Tours. Zdaniem brokera cena akcji turystycznego operatora powinna zmierzać w kierunku 105 zł. Zdaniem analityków ostatnie zwyżki notowań nie zdyskontowały perspektywy polepszenia się wyników spółki w kolejnych latach.

Eksperci nadal pozytywnie zapatrują się na akcje Domu Development, wyceniając je prawie 20 proc. powyżej aktualnej ceny na giełdzie. Według analityków Trigona obserwowany od początku roku spadek rentowności najmu, oczekiwany brak obniżek stóp procentowych w 2024 r. oraz wygaszenie rządowego programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” stanowią materialne czynniki, które w najbliższych miesiącach będą negatywnie wpływać na sprzedaż deweloperów skoncentrowanych na segmentach popularnym i ekonomicznym (warto zaznaczyć, że rekomendacja pojawiła się przed ujawnieniem planów uruchomienia przez rząd nowego programu kredytów „Na start”).

Mimo trwającej już od ponad 17 miesięcy hossy krajowych indeksów nie można mówić o przewartościowaniu polskich akcji. Z najnowszych rekomendacji biur maklerskich wynika, że na warszawskiej giełdzie nie brakuje atrakcyjnie wycenianych spółek. Sprawdziliśmy, w których z nich eksperci widzą największy potencjał.

Spółki z WIG20 pod lupą

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Giełda
Enterprise Investors przejmuje spółkę Sescom. Będzie delisting
Giełda
Pożar na Marywilskiej 44. Cios w Mirbud, giełdową spółkę. Straty będą olbrzymie
Giełda
GPW osiągnęła najwyższe w historii przychody w pierwszym kwartale
Giełda
Indeksy na nowych szczytach hossy mimo przeceny banków
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy
Giełda
NewConnect w uśpieniu. Ale wreszcie coś drgnęło
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?