Jacek Mysior

Efektowne umocnienie złotego

Za sprawą czynników lokalnych inwestorzy nabrali większego zaufania do polskiej waluty.

Duże spółki z GPW nie poszły za ciosem. Wypadły z łask

Sesję inwestorzy z warszawskiej giełdy skończyli w mieszanych nastrojach. Duże spółki wypadły z łask podczas, gdy małe nadal kontynuowały odbicie.

Skupy akcji spółek wracają do łask. Alternatywa dla dywidendy

Zarządy giełdowych firm chętnie posiłkują się skupem akcji, który coraz częściej bywa pewną alternatywą dla wypłaty dywidendy.

Dywidendowe żniwa 2022. Spółki, które będą hojne dla akcjonariuszy

Najatrakcyjniejsze stopy dywidend oferują spółki spoza wskaźnika WIG20. Ale i w nim można znaleźć kilka podmiotów, które zapowiadają przyzwoite wypłaty.

Spółki z GPW, które mają patent na rosnące koszty

Mimo presji kosztów na warszawskiej giełdzie nie brakuje firm, które radzą sobie na tyle dobrze, że mogą się pochwalić rosnącą rentownością działalności.

Dywidendowe żniwa zbliżają się wielkimi krokami

W wielu przypadkach, biorąc pod uwagę wysokie wskaźniki stopy dywidendy, tegoroczne wypłaty zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Które firmy będą hojne dla akcjonariuszy?

Polska waluta z zadyszką

Złoty osłabił się względem najważniejszych walut, oddając część zysków z końcówki minionego tygodnia.

Polska firma Śnieżka wznawia działalność w Ukrainie

Producent farb i lakierów wznowił działalności operacyjną w Ukrainie po ponad sześciu tygodniach przerwy spowodowanej rosyjską inwazją.

Duże spółki na celowniku

Mimo braku wsparcia zagranicznych rynków akcji, na warszawskiej giełdzie więcej do powiedzenia mieli kupujący. Na ich celowniku znalazły się jednak głównie duże spółki.

Dywidenda. Spółki z długą historią hojnych wypłat. Co przyniesie 2022

Oprócz stopy dywidendy warto brać pod uwagę regularność, z jaką spółki wypłacają zyski swoim akcjonariuszom. Sprawdzamy spółki dywidendowe.