Jacek Mysior

Złoty rekordowo słaby. Dolar i frank najdroższe w historii

Nie widać końca słabości złotego. Inwestorzy nadal są negatywnie nastawieni do polskich aktywów, co przekłada się na jego słabość względem najważniejszych walut.

Wyprzedaż akcji państwowych gigantów w reakcji na plany rządu

Inwestorzy handlujący na giełdzie w Warszawie dostali od rządu kolejny argument zachęcający do wyprzedaży akcji największych firm. Najmocniej ucierpiały akcje państwowych gigantów.

W WIG20 zrobiło się tanio. Sprawdzamy, które spółki to okazja

W indeksie WIG20 zrobiło się tanio, ale tylko o wybranych spółkach można mówić, że to okazja. Z analitykami sprawdzamy, które akcje wziąć na celownik.

Spółki z GPW, które nie dały się bessie. Top 10 w 2022

Wśród spółek z warszawskiej giełdy można znaleźć perełki, których notowania oparły się negatywnym nastrojom na rynkach akcji. Sprawdzamy, czy mają szanse kontynuować dobrą passę.

Kupujący na GPW złapali zadyszkę

Czwartkowe notowania na warszawskiej giełdzie początkowo przebiegały pod znakiem kontynuacji efektownego odbicia, ale w końcówce sesji krajowe indeksy roztrwoniły przewagę.

Wyprzedaż na GPW w obawie o gazowy kryzys

Do pozbywania się akcji skłoniły inwestorów fatalne nastoje panujące na pozostałych giełdach, które mocno traciły wraz z euro w odpowiedzi na pogłębiające się problemy z dostawami gazu do Europy.

Akcje małych firm na GPW z potencjałem wzrostu. Atrakcyjne spółki

Akcje maluchów notowanych na GPW zaczęły odrabiać straty po solidnej korekcie. Zdaniem analityków warto jednak postawić na selekcję tych spółek.

Akcje spółek z GPW są bardzo tanie. Nic tylko kupować? Nie tak szybko

Wybór tanich akcji na warszawskiej giełdzie, wycenianych poniżej wartości księgowej, jest spory. Warto jednak sprawdzić, czy poza niską wyceną można dla nich znaleźć inne argumenty inwestycyjne.

Wyniki spółek z GPW nie zachwycą w 2022 roku

Pogarszające się otoczenie w wielu branżach i nowe wyzwania, jakie przynosi trwający rok. Spółki z GPW nie mają lekko. Część odnotuje spadek zysków.

Spółki z potencjałem na GPW

Wiele spółek z szerokiego rynku akcji jest wycenianych bardzo atrakcyjnie, w czym spory udział miała trwająca od kilku miesięcy korekta na szerokim rynku akcji. Niektóre z nich to według analityków kandydaci do odbicia.