Jacek Mysior

Powrót kupujących na GPW

Z początkiem nowego tygodnia pozytywne nastroje wróciły na warszawski parkiet.

Warszawa zieloną wyspą

Mimo braku wsparcia zagranicznych rynków akcji, na warszawskiej giełdzie więcej do powiedzenia mieli kupujący. WIG20 finiszował 0,24 proc. na plusie. Lekko zyskał również WIG, co jednak wystarczyło, by ustanowić nowy rekord wszech czasów, osiągając poziom prawie 75 tys. pkt.

Indeksy szukają kierunku

Siły kupujących i sprzedających na warszawskiej giełdzie są wyrównane.

Ryzyko głębszej korekty na giełdzie. Jak się na nią przygotować

Posiadacze akcji muszą się liczyć z tym, że w końcówce roku może być trudniej o zyski niż w poprzednich kwartałach. Jak się na to przygotować?

Zwyżki na GPW wyhamowały

W poniedziałek nastroje wśród handlujących na warszawskiej giełdzie są bardziej stonowane, ale w dalszym ciągu więcej do powiedzenia mają kupujący. Pół godziny po starcie notowań WIG20 znajdował się 0,1 na plusie, z WIG zyskiwał 0,2 proc., nieznacznie poprawiając swój rekord wszechczasów.

Indeksy pod kreską

W pierwszych minutach handlu na warszawskiej giełdzie większą aktywnością wykazali się sprzedający. Pół godziny po starcie poniedziałkowych notowań indeks największych spółek WIG20 znalazł się 0,7 proc. pod kreską.

Nadzieja inwestorów w bankach, grach i paliwach

Korekta, której we wrześniu doświadczyła spora grupa spółek, skłoniła naszych typujących do poszukiwań nowych okazji na rynku. W efekcie w składach portfeli na październik doszło do istotnych zmian.

W oczekiwaniu na pierwsze zyski

Spółki, które ostatnio notowały straty, ale nie są potencjalnym bankrutami, mogą być interesującą inwestycją. Sprawdzamy perspektywiczne walory.

Optymizm na GPW szybko się ulotnił

Warszawska giełda nie wykorzystała swojej szansy, podążając w przeciwnym kierunku niż pozostałe europejskie parkiety.

GPW: Próba odrabiania strat

Z początkiem nowego tygodnia inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie przystąpili do zakupów.