Jacek Mysior

Dywidendy 2022. Ponad 100 spółek z GPW z konkretną propozycją, 14 dwucyfrową

Dla poturbowanych inwestorów pocieszeniem mogą być dosyć przyzwoite dywidendy ze spółek. Wspólnie z analitykami sprawdziliśmy, które firmy podzielą się zeszłorocznymi zyskami z akcjonariuszami i na jakim poziomie będą to wypłaty.

WIG stracił w 2022 ponad 20 proc. Lepiej sprzedawać czy raczej poczekać?

WIG stracił w tym roku już ponad 20 proc., ale niektóre indeksy sektorowe warszawskiej giełdy zostały znacznie bardziej poturbowane przez korektę.

Strach przed bessą na GPW

Inwestorzy handlujący na warszawskiej giełdzie całkowicie poddali się negatywnym nastrojom panującym na pozostałych rynkach akcji i z coraz większym zaniepokojeniem spoglądają za ocean.

Efektowne umocnienie złotego

Za sprawą czynników lokalnych inwestorzy nabrali większego zaufania do polskiej waluty.

Duże spółki z GPW nie poszły za ciosem. Wypadły z łask

Sesję inwestorzy z warszawskiej giełdy skończyli w mieszanych nastrojach. Duże spółki wypadły z łask podczas, gdy małe nadal kontynuowały odbicie.

Skupy akcji spółek wracają do łask. Alternatywa dla dywidendy

Zarządy giełdowych firm chętnie posiłkują się skupem akcji, który coraz częściej bywa pewną alternatywą dla wypłaty dywidendy.

Dywidendowe żniwa 2022. Spółki, które będą hojne dla akcjonariuszy

Najatrakcyjniejsze stopy dywidend oferują spółki spoza wskaźnika WIG20. Ale i w nim można znaleźć kilka podmiotów, które zapowiadają przyzwoite wypłaty.

Spółki z GPW, które mają patent na rosnące koszty

Mimo presji kosztów na warszawskiej giełdzie nie brakuje firm, które radzą sobie na tyle dobrze, że mogą się pochwalić rosnącą rentownością działalności.

Dywidendowe żniwa zbliżają się wielkimi krokami

W wielu przypadkach, biorąc pod uwagę wysokie wskaźniki stopy dywidendy, tegoroczne wypłaty zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Które firmy będą hojne dla akcjonariuszy?

Polska waluta z zadyszką

Złoty osłabił się względem najważniejszych walut, oddając część zysków z końcówki minionego tygodnia.