Jacek Mysior

W Warszawie handel na pół gwizdka

Pod nieobecność amerykańskich i brytyjskich inwestorów krajowe wskaźniki miały wyraźny problem z obraniem kierunku notowań.

4 małe spółki giełdowe z dużym potencjałem

Na akcjach małych spółek w tym roku można było dobrze zarobić. Mimo wzrostu cen akcji ten segment rynku wciąż kryje sporo ciekawych okazji.

Optymizm nie opuścił warszawskiej giełdy

Mimo braku wsparcia rynków akcji parkietów indeksy w Warszawie kontynuowały rajd notując trzecią z rzędu wzrostową sesję.

Giełda w Warszawie bez wsparcia z zagranicy

Inwestorzy handlujący na warszawskiej giełdzie mieli chrapkę na nowe tegoroczne szczyty, ale nie otrzymali odpowiedniego wsparcia z pozostałych parkietów.

Dywidenda 2023. Najhojniejsze spółki dla akcjonariuszy

Sezon dywidend na warszawskiej giełdzie zdążył już się na dobre rozkręcić. Do tej pory już kilkadziesiąt spółek wyszło z konkretnymi propozycjami dywidendy z zysku za 2022 rok, a wiele innych skłania się ku jej wypłacie. Oto przegląd najatrakcyjniejszych planowanych wypłat, jakie pojawiły się w ostatnich tygodniach. Które spółki będą hojne dla swoich akcjonariuszy?

Akcje wróciły do łask. Zwłaszcza tych dużych spółek

Po marcowym załamaniu na warszawskiej giełdzie wywołanym kryzysem bankowym akcje wróciły do łask. Zwłaszcza te największych spółek.

Kupujący nie odpuszczają

Choć chętnych do handlowania akcjami nie było zbyt wielu, warszawska giełda nie poddała się negatywnym nastojom. Krajowe indeksy rozpoczęły nowy tydzień od zwyżek.

Giełda w Warszawie mocna na tle Europy

Inwestorzy w Warszawie zagrali odważniej niż ich koledzy handlujący na pozostałych parkietach, na których wyraźnie brakowało chętnych do zakupów.

Fala wezwań na giełdzie. Spółki ze sporą premią

Niskie wyceny firm na GPW stwarzają warunki do wycofania spółek z parkietu. Bierzemy pod lupę kilka dużych wezwań, których losy ważą się obecnie.

Odreagowanie na rynku akcji

Po wyprzedaży w końcówce minionego tygodnia wywołanej obawami dotyczącymi sytuacji Deutsche Banku optymizm ponownie zawitał na warszawską giełdę, dzięki czemu krajowe spółki odrobiły część strat.