Eksperci pokonali główne benchmarki z ogromną nawiązką. Marzec był już czwartym z rzędu miesiącem, gdy analitycy byli lepsi od szerokiego rynku. Był to też miesiąc rekordowy. Portfel zarobił bowiem aż 16 proc., co w kilkuletniej historii tego eksperymentu jeszcze się nie zdarzyło. Analitycy mieli świetną intuicję. Z ośmiu typujących pomylił się tylko jeden. Pozostała siódemka natomiast zyskała średnio 19,9 proc. Hitem miesiąca był producent gier komputerowych 11 bit studios. Został wskazany przez dwoje ekspertów, a można było na nim zarobić aż 46 proc. Jedna spółka przyniosła zysk nieco ponad 20 proc. i jedna trochę powyżej 10 proc. W pozostałych przypadkach wynik oscylował przy 4–5 proc. Przy takich liczbach marzec nie nie mógł nie zamknąć się tak dobrze. Tym samym był on już czwartym miesiącem z rzędu, w którym technicy są lepsi od szerokiego rynku. W grudniu wygrali 5,5 proc. do -0,9 proc., w styczniu 12,8 proc. do 3,7 proc., w lutym 6,8 proc. do 0,2 proc., a w marcu 16 proc. do -0,5 proc. Czas na kolejne typowanie. Tym razem na kwiecień.

Patrząc na kwietniowy portfel przez pryzmat kapitalizacji, widać wyraźną dominację dużych i małych spółek. Indeks WIG20 reprezentują trzy spółki (CD Projekt, KGHM, Play), a sWIG80 cztery (Rainbow Tours, Quercus, Ten Square Games, Agora). Z grona średnich firm jest tylko Grupa Azoty. Wygląda więc na to, że od strony technicznej eksperci największy potencjał widzą w WIG20 i sWIG80. Ten pierwszy jest w fazie walki o zakończenie spadkowej korekty. Jeśli przebiłby się w najbliższych dniach przez strefę oporów 2365–2376 pkt, droga w kierunku styczniowo-lutowych ekstremów byłaby otwarta. Z kolei sWIG80 pozostaje w układzie wzrostowego trendu, który dopiero w ubiegłym tygodniu został przerwany kilkusesyjnym osłabieniem. Poniedziałkowa sesja pokazała jednak, że maluchy chcą nadal powiększać swój tegoroczny, wzrostowy dorobek.

Z branżowego punktu widzenia kwietniowy portfel ma jedną cechę charakterystyczną – mocną reprezentację producentów gier. Jest w nim dwukrotnie wskazany CD Projekt, a także Ten Square Games. Pozostałe firmy należą do następujących sektorów: turystyka, finanse, telekomunikacja, surowce, chemia i media.