Piotr Zając

Piotr Zając

Dziennikarz/analityk giełdowy

Absolwent ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

O włos od rekordu wszech czasów na polskiej giełdzie

Podczas czwartkowej sesji WIG przebił długą białą świecą poprzedni szczyt hossy, negując formację podwójnego szczytu i wyznaczając historyczny szczyt w cenach zamknięcia: 67 745 pkt.

Rynki uspokojone przez kluczową postać

Słowa Jerome'a Powell'a wsparły dalszą korektę rentowności, wywołały wyraźne osłabienie dolara i były pozytywnym impulsem dla giełdy - pisze w porannym komentarzu Kamil Cisowski, analityk DI Xelion. Dzięki Fed dobrze zaczęła się środa na GPW.

Sesja z jednym, kluczowym rozgrywającym

Na CD Projekcie skupiło się blisko 25 proc. obrotu środowej sesji. Niestety podaż wygrała, a WIG20 znalazł się na koniec pod kreską.

Start sesji znów z tym samym liderem

Mimo spadków na rynkach zagranicznych, GPW zaczęła dzień od lekkiej przewagi popytu. Kolejny dzień z rzędu wyróżniał się gamingowy gigant.

Czerwcowa korekta start?

WIG20 stracił w środę 0,86 proc. i zanotował trzecią spadkową sesję z rzędu. Segment średnich i małych spółek, a także NewConnect były relatywnie silniejsze.

Dominacja dwóch spółek i rekord surowca

Środowa sesja na GPW zaczęła się spokojnie. Pod względem obrotów wyróżniały się CD Projekt i CI Games. Na walutach trwała stabilizacja, bitcoin lekko odbijał, a na najwyższych poziomach od jesieni 2018 r. znalazła się ropa WTI.

GPW: fałszywa, poranna próba?

Środowa sesja na GPW zaczęła się od zwyżek głównych indeksów. WIG20 rósł o 0,5 proc., mWIG40 o 0,4 proc., a sWIG80 o 0,2 proc.

Sesja dla tych o stalowych nerwach

Środa należała do niedźwiedzi na szerokiej klasie aktywów. Dominujący układ sił na GPW nie uległ jednak zmianie, choć Wall Street zaczęła straszyć, a bitcoin pękł.

Kanarkowy sygnał z rynku kryptowalut?

Cena bitcoina spadła minionej doby poniżej 40 000 USD. To najniższy poziom od lutego. Od zniżek zaczęła się też środowa sesja na GPW. WIG20 spadał rano o 0,7 proc. do 2121 pkt.

GPW: Trudno utrzymać się na szczycie

WIG20 stracił w środę 0,9 proc. i spadł poniżej 2100 pkt. Na rynku pozytywnie wyróżniały się CD Projekt i segment średnich spółek.