fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Rząd rozważa naukę hybrydową od września

Adobe Stock
Mimo zapewnień ministra edukacji Przemysława Czarnka, że jak na razie powrót do stacjonarnej nauki w szkołach "wydaje się niezagrożony", rząd przygotowuje się do czwartej fali pandemii i rozważa hybrydowe nauczanie w nowym roku szkolnym - nieoficjalnie informuje RMF FM.

Rada Medyczna przy premierze i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego rozważa pomysł wprowadzenia od września nauki hybrydowej  - część klas miałaby się uczyć w domach, część w szkołach.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, bo władza chce się zorientować, jak będzie się rozwijać sytuacja pandemiczna, ale według wszelkiego prawdopodobieństwa na jesieni spodziewana jest czwarta fala zakażeń.

Minister edukacji Przemysław Czarnek mówił dziś, że na razie powrót uczniów we wrześniu do szkół "wydaje się niezagrożony", ale przygotowywany jest "wariant B'.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzegał dwa dni temu, że liczba zakażeń we wrześniu, październiku lub listopadzie znów może wzrosnąć - nawet do 15 tys. na dobę.

Niedzielski przekazał wówczas, że od maja spada liczba osób, które decydują się na przyjęcie drugiej dawki szczepionki. Jest to jego zdaniem efekt złudnego poczucia bezpieczeństwa.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA