fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Warszawa po Wrocławiu. Będą lekcje o mowie nienawiści

Twitter/Rafał Trzaskowski
Jeszcze przed zimowymi feriami w warszawskich szkołach odbędą się lekcje o tym, czym jest mowa nienawiści. Decyzję podjął prezydent miasta Rafał Trzaskowski, idąc w ślady prezydenta Wrocławia.

Wczoraj o przeprowadzeniu lekcji na temat mowy nienawiści zdecydował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

To jemu Trzaskowski podziękował za inspirację, pisząc: "Nienawiść ma niszczycielskie skutki. A wszystko zaczyna się od słów".

Prezydent stolicy zamieścił też planszę zawierające definicję mowy nienawiści, w jakich obszarach może się pojawić, czego może dotyczyć, jakie mogą być jej konsekwencje, ale też konsekwencje niereagowania na nią.

W Warszawie lekcje o mowie nienawiści mają się odbyć jeszcze przed feriami zimowymi, które na Mazowszu będą trwać od 28 stycznia do 10 lutego.

Inicjatywa prezydentów to skutek dramatu, jaki rozegrał się w Gdańsku w dzień finału WOŚP. Podczas wieczornego koncertu zamordowany został prezydent tego miasta Paweł Adamowicz. Zabił go 27-letni gdańszczanin, który wdarł się na scenę i zadał prezydentowi kilka ciosów nożem. Mimo operacji i wdrożenia wszelkich procedur ratujących życie Paweł Adamowicz zmarł wcoraj w wieku 53 lat.

Źródło: TVN Warszawa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA