fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Wyprawka szkolna tańsza z Kartą Dużej Rodziny

Wyprawka szkolna 2019. Ani 500+, ani program "Dobry Start” na wyprawkę szkolną nie wystarczą
Adobe Stock
Koszty wyprawki szkolnej i zajęć dodatkowych można znacząco obniżyć, korzystając z Karty Dużej Rodziny (KDR).

Wiele sklepów oferuje zniżki na szkolne artykuły lub cały asortyment dla dzieci z rodzin 3+. Przypomina o tym ministerstwo rodziny.  Na stronie empatia.mrpips.gov.pl jest wyszukiwarka partnerów KDR i zniżek, które oferują.

Jest wśród nich Księgarnia Świat Książki, która oferuje 20-proc. rabat na artykuły szkolne i papiernicze dla posiadaczy KDR w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych. W księgarni "Książnica Polska", w której  użytkownicy KDR mają 15 proc. zniżki w zakupie artykułów szkolnych oraz 10 proc. zniżki w zakupie podręczników. Sklep Biuroexpres w Krakowie oferuje aż 30 proc. zniżki od cen katalogowych na cały asortyment papierniczy

Dużym powodzeniem wśród osób używających Kartę Dużej Rodziny, cieszy się Lidl. W ramach AKCJI SZKOŁA sieć dodatkowo oferuje dla rodzin wielodzietnych posiadających KDR zniżkę w wysokości 10 proc. na artykuły takie jak piórniki, plecaki, zeszyty, bloki, długopisy oraz tekstylia dziecięce i młodzieżowe.

Z kolei w sieci Carrefour zniżka przyznawana jest w postaci e-kuponu na okaziciela, przy dokonaniu w sklepie jednorazowo zakupów za min. 50 zł, po uwzględnieniu innych rabatów oraz okazaniu w kasie aktywnej Karty Dużej Rodziny. Wartość otrzymanego e-kuponu KDR uzależniona jest od ostatecznej kwoty figurującej na paragonie fiskalnym potwierdzającym dokonanie przez uczestnika zakupu produktów w sklepie.

Z Karty Dużej Rodziny można skorzystać kupując obuwie w sieci sklepów Bartek, Deichmann czy Wojas. Partnerzy oferują 10 proc. zniżki na nieprzecenione produkty. Również przy zakupach przez internet. Ponadto z Kartą Dużej Rodziny można otrzymać zniżki kupując odzież dla dzieci i młodzieży w sieci sklepów SMYK lub Coccodrillo, a także Reporter Young i Martes Sport.

Zajęcie pozalekcyjne to bardzo często okazja dla dzieci i młodzieży na rozwój swoich pasji, zainteresowań bądź wsparcie edukacyjne. W całej Polsce jest blisko 1500 punktów w których świadczone są zniżki na usługi sportowe, m.in. na jazdę konną, zajęcia aikido, karate, naukę pływania, treningi piłki nożnej, a także blisko 300 oddziałów, w których udzielane są korepetycje.

Resort rodziny przypomina, że prawo do Karty Dużej Rodziny, przysługuje rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.

Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także samym dzieciom z rodzin 3+ w wieku do 18. roku życia lub  w wieku do 25. roku życia, jeśli uczą się w szkole lub szkole wyższej, a także dzieciom bez ograniczeń wiekowych z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie. Jej wydanie jest bezpłatne. Aby ją  otrzymać, należy złożyć wniosek w gminie w miejscu swojego zamieszkania.

Karta Dużej Rodziny jest dostępna w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA