Aktualizacja: 14.02.2020 08:34 Publikacja: 13.02.2020 16:08
W budynkach projektowanych od 2021 roku będą musiały się pojawić panele fotowoltaiczne, solary, pompy ciepła albo rekuperacja
Foto: materiały prasowe
Wszystkie budynki projektowane w 2021 r. będą musiały spełniać nowe normy w zakresie efektywności energetycznej. Mają one zbliżyć nowe nieruchomości do niemal zerowego zużycia energii. Jednak oszczędność energii idzie w parze z większymi kosztami budowy. Aby ich uniknąć, branża już dziś dwoi się i troi, by zaprojektować i uzyskać pozwolenia na budowę dla możliwie jak największej ilości przyszłych inwestycji.
– Znani mi deweloperzy, podobnie jak i moja firma, przygotowują dziś projekty budowlane dla wszystkich swoich niezaprojektowanych działek. Po to właśnie, aby wszcząć postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę jeszcze w tym roku. To bowiem gwarantuje możliwość budowania na podstawie dotychczasowych przepisów – przyznaje Robert Maraszek, dyrektor ds. inwestycji w Inpro.
43 osoby z zarządów firm deweloperskich notowanych na GPW otrzymały ponad 1 mln zł. Trójka rekordzistów zarobiła...
Oferta mieszkań na rynku wtórnym jeszcze urosła. Ceny lokali są już niższe niż przed rokiem – wynika z analiz Gr...
W stolicy powstaje 231,4 tys. mkw. powierzchni biurowej, modernizacje obejmują 57,2 tys. mkw. – wynika z analiz...
Propozycja nowelizacji ustawy deweloperskiej, choć dotyka problemu istotnego z punktu widzenia codziennej rzeczy...
Deweloper ma pozwolenie luksusowy kompleks hotelowo-apartamentowy nieopodal rezerwatu przyrody. Budynki powstaną...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas