Jak Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wspiera PPP?

Doradztwo, wizyty studyjne, liczne publikacje wyjaśniające krok po kroku jak prowadzić inwestycję w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, to przykłady działań, jakie podejmuje MFiPR, żeby zachęcić podmioty publiczne i prywatne do inwestycji.

Publikacja: 20.01.2020 17:15

Jak Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wspiera PPP?

Foto: 123RF

We wrześniu 2018 roku weszła w życie tzw. „duża" nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Zlikwidowała ona wiele barier w realizacji projektów PPP oraz wprowadziła nowe rozwiązania, które mają na celu rozwój rynku PPP w Polsce. Zgodnie z art. 3b ustawy o PPP, każdy podmiot publiczny, który planuje realizację inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, może wystąpić do ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego o opinię nt. zasadności realizacji przedsięwzięcia w ramach PPP (tzw. opinia PPP). Pozytywna opinia ministra funduszy i polityki regionalnej może wesprzeć decyzję jednostek publicznych o podjęciu realizacji projektu w tej formule.

Pozostało 93% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP