Bartosz Zmarzlik wygrał fazę zasadniczą, Maciej Janowski był w niej drugi, a dodatkowo do półfinału zakwalifikował się Paweł Przedpełski. Wszystko wydawało się być na dobrej drodze do pierwszego triumfu Polaka na PGE Narodowym. Ostatecznie żaden z nich nie zakwalifikował się do decydującego biegu.

Najpierw przed taśmą stanęli Zmarzlik i Przedpełski. Aktualny wicemistrz świata długo jechał na drugim miejscu, za Maksem Fricke, ale na drugim łuku trzeciego okrążenia popełnił błąd i wyprzedził go Fredrik Lindgren, do tego momentu jadący daleko za Polakiem.

W drugim półfinale Janowski dobrze ruszył ze startu, lecz na dojeździe rywale byli już z przodu. Zawodnik Sparty Wrocław rzucił się w pogoń za dwoma Duńczykami, przez chwilę zdawało się, że jednego z nich zdołał już wyprzedzić, ale po chwili spadł nawet za czwarte miejsce, za Taia Woffindena. Pozycję przed Brytyjczykiem zdołał jeszcze odbić, ale do finału wjechali Mikkel Michelsen i Leon Madsen.

W rozgrywanym na raty finale (za pierwszym razem po starciu dwóch Duńczyków wykluczony został Michelsen) zwyciężył Max Fricke, jedyny w stawce zawodnik, który na co dzień nie występuje w PGE Ekstralidze. Dla Australijczyka to drugie wygrane Grand Prix w karierze. Poprzednio triumfował w 2020 roku w Toruniu.

Na fazie zasadniczej udział w Grand Prix zakończyło dwóch pozostałych reprezentantów Polski - Patryk Dudek i występujący z „dziką kartą” Maksym Drabik.

Speedway Grand Prix
Grand Prix Polski w Warszawie

1. Max Fricke (Australia) - 13 + 1. miejsce w finale
2. Leon Madsen (Dania) - 12 + 2. miejsce w finale
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 10 + 3. miejsce w finale
4. Mikkel Michelsen (Dania) - 11 + wykluczenie w finale
5. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 12 + 3. miejsce w półfinale
6. Maciej Janowski (Polska) - 10 + 3. miejsce w półfinale
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 9 + 4. miejsce w półfinale
8. Paweł Przedpełski (Polska) - 9 + 4. miejsce w półfinale
9. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 8
10. Jack Holder (Australia) - 7
11. Jason Doyle (Australia) - 6
12. Patryk Dudek (Polska) - 6
13. Maksym Drabik (Polska) - 5
14. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 5
15. Martin Vaculik (Słowacja) - 4
16. Anders Thomsen (Dania) - 2
17. Jakub Miśkowiak (Polska) - 1

Liderem klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach pozostaje Zmarzlik - ma 32 punkty i o 2 wyprzedza Madsena i Michelsena. Czwarty jest Janowski (29 pkt.), a triumfator Warszawy zajmuje 6. pozycję (22)

Trzecia runda Grand Prix już za dwa tygodnie - 28 kwietnia w czeskiej Pradze.