Do jego wyboru toruńskich adwokatów przekonał program wyborczy, który przewidywał m.in. powierzenie członkom izby konkretnego zakresu zadań, jawność prac rady i wzmacnianie biznesowego aspektu funkcjonowania nowoczesnej adwokatury.
Równie mocno podnoszoną przez nowego dziekana kwestią jest sprawa realnej pomocy i zaangażowania młodego pokolenia adwokatów oraz aplikantów adwokackich w prace izby – poprzez komisje, organizowanie konferencji naukowych i szkoleń na odpowiednio wysokim merytorycznie poziomie w zakresie zagadnień, które umożliwią szersze zaistnienie adwokatów w systemie prawnym.
Istotną sferą aktywności toruńskiego dziekana będzie także współpraca w przestrzeni publicznej z organami wymiaru sprawiedliwości, samorządu terytorialnego, samorządami zawodowymi i mediami. Ta ostatnia jest szczególnie pożądana w celu wzmocnienia pozytywnego społecznego odbioru zawodu adwokata i jego prestiżu oraz skutecznego prowadzenia marketingu.
Dziekan zapowiada, że poprzez powyższe działania będzie kontynuował budowanie mocnej pozycji izby i jej znaczenia na mapie polskiej adwokatury, a na niwie ogólnokrajowej będzie wspierać organy naczelne adwokatury w walce między innymi o rzetelność i regularność wypłat za sprawy prowadzone z urzędu, rozszerzenie przymusu adwokackiego i wprowadzenie ubezpieczeń umożliwiających korzystanie w szerszym zakresie z pomocy prawnej przez obywateli.
Adw. Wiktor Indan-Pykno