Pewien mężczyzna wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosek o przywrócenie terminu do złożenia skargi. Zależało mu przede wszystkim na tym, by sąd uchylił decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, która dotyczyła stwierdzenia u niego choroby zawodowej. Mężczyzna chcąc uznania swojej racji musiał wytłumaczyć się przed sądem dlaczego doszło do uchybienia.
Z uzasadnienia złożonego do sądu wniosku wynikało, że uchybił terminowi do złożenia skargi z powodu choroby. Wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu złożył również skargę.
Przewodniczący wydziału WSA wezwał skarżącego do uzupełnienia braków formalnych. Zażądał by mężczyzna w terminie siedmiu dni, wskazał kiedy ustała przyczyna uchybienia terminu do złożenia skargi. Zastrzegł, że wniosek pozostanie bez rozpatrzenia jeśli i tym razem nie zmieści się w terminie.
Sąd pozostawił wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi bez rozpoznania, gdyż jego zdaniem skarżący nie uzupełnił braku formalnego. Sąd stwierdził, że z analiza treści pisma skarżącego nie pozwalała na ustalenie momentu ustania przyczyny uchybienia terminu.
Mężczyzna skierował zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego domagając się zmiany rozstrzygnięcia sądu lub jego uchylenia. Zwrócił uwagę na swoje dolegliwości chorobowe i aplikowane leki.