Iga Świątek w finale US Open!

Iga Świątek pokonała w trzech setach Białorusinkę Arynę Sabalenkę (3:6, 6:1, 6:4) i awansowała do finału US Open.

Publikacja: 09.09.2022 05:21

Iga Świątek

Iga Świątek

Foto: AFP

W finale Świątek zmierzy się w sobotę, o godzinie 22:00 czasu polskiego, z Ons Jabeur - czytamy w Onecie.

Czytaj więcej

US Open: Maraton ze wskazaniem na Alcaraza

Sabalenka, znana z niezwykle silnego serwisu, była najtrudniejszą rywalką, z jaką 21-latka z Polski musiała mierzyć się w tegorocznym US Open. Przed półfinałem US Open Świątek mierzyła się z Białorusinką cztery razy - i trzy z tych spotkań wygrała (wszystkie trzy w tym roku).

Świątek po raz pierwszy w karierze zagra w finale US Open

Pierwszy set nie potoczył się po myśli Polki. W trzecim gemie dynamicznie grająca Sabalenka zdołała przełamać Świątek i choć Polka szybko wyrównała, to jednak chwilę później Sabalenka znów była górą. Rozstawiona z numerem "6" Białorusinka od stanu 4:2 nie dała już sobie odebrać inicjatywy i wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugi set był jednak pokazem siły Świątek. Zaczął się od efektownego przełamania - przy serwisie Sabalenki Polka wygrała gema "do zera". Również drugiego gema Polka wygrała do zera. Polka całkowicie zdominowała w tym secie Białorusinkę, która była w stanie urwać jej tylko jednego gema.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Najpierw Sabalenka przełamała Świątek, a potem dołożyła drugiego gema przy swoim serwisie. Polka odpowiedziała na to wygrywając swoje dwa gemy. Przy stanie 2:2 Sabalenka znów zdołała przełamać Świątek, ale Polka doprowadziła do stanu 4:4, po czym wyszła na prowadzenie i wykorzystała piłkę meczową.

Zwycięstwo oznacza, że Świątek po raz pierwszy w karierze zagra w finale US Open. Jej rywalką w walce o trzeci wielkoszlemowy tytuł (Świątek wygrała dwa razy Roland Garros) będzie Ons Jabeur.

Tenis
Iga Świątek. Dobra liderka na trudny czas
Tenis
Magda Linette za burtą Roland Garros. Niedziela nie do końca dla nas
Tenis
Roland Garros: Hubert Hurkacz z awansem. Chimeryczny, ale uśmiechnięty
Tenis
Roland Garros: Piorunujący początek. Magdalena Fręch wygrała w 47 minut
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Tenis
Roland Garros: Polska niedziela w Paryżu
Tenis
Losowanie w Paryżu: Idze Świątek łatwo nie będzie