In vitro wiąże się z kwestią zamrażania zarodków, zamrażanie z badaniami genetycznymi na tychże zarodkach, hodowaniem komórek macierzystych, a komórki macierzyste z ewentualnym klonowaniem. Dyskutują o tym i etycy i naukowcy, ale do dyskusji włączają się także artyści, wprowadzając wątki futurystyczno-naukowe do klasycznych dzieł.
Czy nauka służy dobru człowieka? Czy przekracza granice człowieczeństwa? Do jakiego stopnia nauka może ingerować w naturę i „programować" człowieka? Jakie mogą być daleko idące konsekwencje najnowszych osiągnięć medycyny? Czego się obawiamy?
Gośćmi dzisiejszej Hali odlotów będzie Kuba Kowalski, reżyser; Marcin Cecko, dramaturg; Kaja Malanowska, pisarka, z wykształcenia biolożka; Monika Bakke, kuratorka wystaw bioartu, filozofka; Magdalena Gawin, historyczka, badaczka historii eugeniki; Magdalena Fikus, biolożka, specjalistka z zakresu inżynierii genetycznej oraz Beata Nowakowska, genetyczka z Instytutu Matki i Dziecka.
Druga część Hali odlotów poświęcona będzie wystawie w Muzeum Sztuki w Łodzi, prezentującej twórczość Franciszki i Stefana Themersonów. Prowadzący rozmawiać będą o niej z Małgorzatą Ludwisią, wicedyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi i Danielem Muzyczukiem, krytykiem sztuki.
Emisja 4 kwietnia, godz. 20.20 i 00.10