Edyta Borkowska

Lutek Danielak wiecznie żywy, czyli 40 lat "Wodzireja"

24 lipca 1978 roku miała miejsce premiera filmu „Wodzirej” w reżyserii Feliksa Falka. Zaliczany do kina moralnego niepokoju film obyczajowy doskonale odmalował realia PRL pokazując losy głównego bohatera Lutka Danielaka, który dla kariery gotów był poświęcić wszystko.

„Top Gear" w BBC Brit

ogromna Figura Stiga stanęła w Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki. Okazją jest premiera BBC Brit nowej marki w portfolio kanałów BBC Worldwide, będzie miała swój międzynarodowy debiut w Polsce, już 1 lutego.

Wygraj zaproszenie na film "O koniach i ludziach"

Islandzka komedia "O koniach i ludziach" od 20 lutego w kinach. Dla naszych czytelników mamy 5 podwójnych zaproszeń na pokaz przedpremierowy, który odbędzie się 9 lutego.

Wygraj zaproszenie na koncert Albana Gerhardta

Znakomity niemiecki wiolonczelista Alban Gerhardt, zwycięzca Leonard Rose International Cello Competition w Baltimore (USA) w 1993 r. wystąpi w Filharmonii Narodowej w piątek, 30 stycznia o godz. 19:30 oraz w sobotę, 31 stycznia o godz. 18:00. Dla naszych czytelników mamy zaproszenia.

Ostatnie dni zgłoszeń do programu grantowego "Patriotyzm Jutra"

Tylko do 2 lutego 2015 roku można wysłać wniosek do ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra". O dotacje na realizację projektów z zakresu edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski.

Simone Kermes w Filharmonii Narodowej

Światowej sławy śpiewaczka Simone Kermes w koncercie muzyki dawnej w Filharmonii Narodowej. Dla naszych czytelników mamy zaproszenia.

Wygraj zaproszenie na Queen Rock Montreal

Kultowy Freddie Marcury ponownie na Wielkim Ekranie – Queen Rock Montreal 26 stycznia w Multikinie. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia.

Futbolu amerykański po polsku

W niedzielę, 1 lutego, w dniu Super Bowl, o godz. 22.10 w HBO, odbędzie się premiera najnowszego dokumentu koprodukowanego przez HBO Europe "Niepowstrzymani".

„Hiszpanka" w Kocham Kino w Multikinie

Megaprodukcję Łukasza Barczyka o jedynym zwycięskim polskim powstaniu będzie można zobaczyć w cyklu Kocham Kino w Multikinie już 23 stycznia w Multikinie Złote Tarasy.

KONKURS: Wygraj zaproszenie do Filharmonii Narodowej

Utwory trzech najwybitniejszych kompozytorów czeskich - Leoša Janáčka, Bohuslava Martinů i Antonína Dvořáka zabrzmią w Filharmonii Narodowej w piątek i sobotę 23 i 24 stycznia.