Jest to pierwszy pełnometrażowy film o drużynie futbolu amerykańskiego w Polsce. Głównymi bohaterami są trzej zawodnicy drużyny Seahawks Gdynia, których mimo wielu różnic połączyła jedna pasja. Reżyserem filmu jest Bartosz M. Kowalski, twórca nagradzanej "Mojej Woli".

"Niepowstrzymani" to historia o wielkiej pasji, prawdziwej determinacji i sile przyjaźni. Bohaterami filmu są Krzysztof, Sebastian i Marcin - trzy różne osobowości, trzech zawodników Seahawks Gdynia, których połączyła wspólna pasja. Dzieli ich wiele, ale gra w jednej drużynie zaciera wszelkie granice i sprawia, że doskonale się rozumieją. Na co dzień pracują, a wolny czas spędzają na treningach, przygotowując się z pełnym poświęceniem do kolejnych rozgrywek. Dokument pokazuje ich zarówno w chwilach prywatnych, jak również w trakcie treningów i efektownych meczy.

Widowiskowość futbolu amerykańskiego stała się dla mnie tak naprawdę tylko pretekstem do opowiedzenia historii tych chłopaków. Ten sport dla każdego z nich ma inne znaczenie. Dla Krzyśka to jakiś sposób na odreagowanie. Dla Marcina - na asymilację z otoczeniem. Dla Sebastiana to sposób na spełnianie sportowych ambicji. Mają różne motywacje, ale cel i marzenia te same – mówi reżyser Bartosz Kowalski.

Marcin to niesłyszący artysta, który doskonale odnajduje się na pozycji skrzydłowego. Krzysztof, z wykształcenia prawnik, jest potężnym mężczyzną z trudną przeszłością. Życie Sebastiana, nazywanego Bambo, wypełnia sport, któremu podporządkowuje każdy dzień. Wszyscy trzej traktują grę w drużynie niezwykle poważnie, nie stosują wobec siebie żadnej taryfy ulgowej. Regularnie stawiają się na treningach i sumiennie przygotowują do mistrzostw Polski.

Dokument Niepowstrzymani jest koprodukcją HBO Europe i Film It. Powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Gdyńskiego Funduszu Filmowego. Reżyserem dokumentu jest Bartosz M. Kowalski, który za dokumentalny debiut "Moja Wola", wyprodukowany również przez HBO Europe, zdobył pięć nagród, w tym Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego polskiego dokumentu na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Autorem efektownych zdjęć do filmu jest Mateusz Skalski.

Premiera filmu "Niepowstrzymani" odbędzie się w niedzielę, 1 lutego o godz. 22.10 w HBO, w dniu Super Bowl, czyli finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim w USA. Film będzie również dostępny w serwisie HBO GO.