"O koniach i ludziach" to pełnometrażowy debiut twórcy, okrzykniętego najbardziej popularnym reżyserem teatralnym na Islandii. Film jest opowieścią o niezwykłej więzi między człowiekiem i koniem.

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio oraz Festiwalu Filmowym w San Sebastianprodukcja komedia otrzymała nagrodę dla Najlepszego Reżysera.

Czytaj więcej na spectator.com.pl

W czasie pokazu będzie można obejrzeć również krótką animację „Pac" Alicji Błaszczyńskiej, studentki PWSFTiT w Łodzi, to krótka animacja, która otrzymała I Nagrodę "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii "Animowane Fraszki" na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na pokaz przedpremierowy, który odbędzie się 9 lutego (poniedziałek) o godz. 20:00 w warszawskiej Kinotece, sala 7.:

5 podwójnych zaproszeń - (esemes o treści ZW.01.Imię Nazwisko)

Aby wygrać zaproszenie, wyślij w środę (28 stycznia) esemes z danym kodem na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes z danym kodem wysłany na podany numer w godz. 20.00 - 21.00 w dniu 28 stycznia do momentu wyczerpania puli nagród (zaproszenie będzie można odebrać na miejscu w dniu wydarzenia, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).