Stig to gwiazda popularnego programu o motoryzacji - „Top Gear". Odsłonięcie figury odbędzie się w czawrtek o godz. 18.00, prawdopodobnie dokona tego sam gwiazdor.

Zaprojektowanie, wykonanie i pomalowanie figury, zrobionej z włókna szklanego, zajęło zespołowi trzech rzeźbiarzy ponad dwa miesiące. Ogromna rzeźba Stiga mierzy więcej niż dwa londyńskie piętrowe autobusy, postawione jeden na drugim.

Lider zespołu rzeźbiarzy, David Croswell, mówi: Za punkt wyjścia przyjęliśmy słynną pozę Stiga, stojącego prosto, ze skrzyżowanymi ramionami. Spędziliśmy też długie godziny na oglądaniu „Top Gear", aby uchwycić wszystkie jego wyjątkowe cechy. Stig to jedna z najbardziej tajemniczych postaci w telewizji, więc uchwycenie wizerunku tego nieustraszonego kierowcy, uwielbianego przez fanów na całym świecie, było nie lada wyzwaniem.

Figura została wysłana z siedziby głównej Top Gear w Dunsfold w Wielkiej Brytanii w niedzielę 25 stycznia. Zanim dotarła do stolicy przemierzyła Holandię i Niemcy.

- Postawienie ogromny Stiga w centrum Warszawy to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z naszą nową światową marką BBC Brit. To właśnie na tym kanale fani Top Gear, jednego z najpopularniejszych programów na całym świecie, będą mogli oglądać jego najnowsze odcinki. Dzięki BBC Brit, polscy widzowie znajdą się w samym centrum ekscytujących wydarzeń – po raz pierwszy bowiem będą mogli oglądać najświeższe odcinki Top Gear równolegle z ich premierą w Wielkiej Brytanii – komentuje Tim Davie, dyrektor generalny BBC Worldwide.

Reakcja Stiga na swoją podobiznę nie była zaskoczeniem. Skomentował ją w swoim stylu: „...".

BBC Brit dostarcza inteligentnej rpzrywki, a przy tym niepozbawionej sporej dozy ekscentryzmu. Kanał adresowany jest głównie do mężczyzn, lecz ma wiele do zaoferowania szerszej grupie widzów, łącząc specjalistyczną wiedzę z rozrywką i fakty z żartami. Na antenę kanału przeniesie się najpopularniejszy program motoryzacyjny Top Gear, którego najnowsze serie będą dostępne wyłącznie w BBC Brit. Kanał będzie obejmował szeroki wachlarz tematów, takich jak motoryzacja, nauka, przygoda czy biznes; będzie zapewniał niezwykłe chwile i towarzystwo ujmujących i ekscentrycznych postaci, dostarczając zarówno wielu wrażeń, jak i sporej dawki śmiechu.