Słynąca z niespotykanego talentu i temperamentu artystycznego niemiecka śpiewaczka Simone Kermes wystąpi w Filharmonii Narodowej w środę, 28 stycznia 2015, o godz. 19:00 – w kolejnej w tym sezonie odsłonie abonamentowego cyklu „Muzyka dawna". Artystce towarzyszyć będzie znakomity niemiecki zespół Concerto Köln.

REGULAMIN KONKURSOW SMS

Simone Kermes to prawdziwa gwiazda sal koncertowych. Jej atutami są nie tylko fenomenalna technika i muzykalność, oryginalne, porywające interpretacje, ale także nietuzinkowa osobowość olśniewająca publiczność całego świata. Czarująca powierzchowność, przykuwające uwagę, wyszukane stroje, ale także żywiołowość połączona z nadzwyczajną ekspresją ruchu i mimiki wyróżniają artystkę spośród innych gwiazd muzyki. Obdarzona jest rzadkim rodzajem głosu - sopranem dramatyczno-koloraturowym. Jej szeroki repertuar sięga od muzyki baroku, przez klasycyzm do słynnych arii operowych romantyzmu. Artystka śpiewa także piosenki Marleny Dietrich.

Szczególnie jednak bliska jest jej muzyka baroku. I w takim właśnie repertuarze przedstawi się warszawskiej publiczności – wykona kunsztowne arie z oper Händla i Vivaldiego. Towarzyszyć jej będzie jeden z najbardziej znanych zespołów wykonujących muzykę dawną na instrumentach z epoki – Concerto Köln.

Orkies­tra złożona głównie z absolwentów kolońskiej Musik­hochschule szybko zdobyła renomę i uznanie. Na ogół grywa bez dyrygenta, a jej liderem był przez dwie dekady skrzypek Werner Ehrhardt, później zaś flecista Martin Sandhoff. Specjalnością niemieckich muzyków stało się zwłaszcza przypominanie dzieł zapomnianych kompozytorów z XVIII i pocz. XIX w., lecz oczywiście często wykonują też kompozycje repertuarowego „kanonu". Wśród znakomitych solistów, z którymi orkiestra współpracowała, byli m.in. Cecilia Bartoli, Vivica Genaux, Waltraud Meier, Philippe Jaroussky, Christoph Prégardien, Andreas Scholl, a także najlepsze chóry.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy zaproszenia na koncerty:

28 stycznia - 2 podwójne zaproszenie - (esemes o treści ZW.01.Imię Nazwisko)

Aby wygrać zaproszenie, wyślij w poniedziałek (26 stycznia) esemes z danym kodem na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Wygrywa co drugi esemes z danym kodem wysłany na podany numer w godz. 18.30 - 19.30 w dniu 26 stycznia do momentu wyczerpania puli nagród (zaproszenie będzie można odebrać na miejscu w dniu wydarzenia, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Środa, 28 stycznia 2015, godz. 19:00

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

MUZYKA DAWNA

CONCERTO KÖLN

Simone KERMES - sopran

PROGRAM:

Georg Friedrich HÄNDEL – Uwertura do oratorium Solomon; aria Armidy Furie terribili z opery Rinaldo; arie Kleopatry Se pieta di me non senti oraz Piangero la sorte mia z opery Juliusz Cezar w Egipcie; uwertura do opery Alcyna; aria Bereniki Scoglio d'immota fronte z opery Scypion; aria Kserksesa Ombra mai fu z opery Kserkses; aria Adelaidy Scherza in mar la navicella z opery Lotario

Evaristo Felice DALL'ABACO – Koncert C-dur op. 5 nr 5

Antonio VIVALDI – Aria Tamiri Gelido in ogni vena z opery Farnace; recytatyw i aria Amintasa Fra le follie... Siam navi all'onde algenti z opery Olimpiada; aria Ottona Dopo un' orrida procella z opery Griselda

Francesco GEMINIANI – Concerto grosso nr 12 d-moll La Follia, cz. II (według Arcangela Corellego – Sonata La Follia nr 12 op. 5)