04:32
10.10.2022

Najnowsze doniesienia z Ukrainy można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 229
00:08
10.10.2022

Koniec niedzielnej relacji

Na kolejne doniesienia dotyczące ukraińskiej walki o niepodległość zapraszamy w poniedziałek od wczesnego poranka.

00:01
10.10.2022

Szef MSZ wskazał pięć kroków dla Zachodu po atakach na Zaporoże

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba wezwał społeczność międzynarodową do natychmiastowego podjęcia pięciu kroków po rosyjskich atakach rakietowych na dzielnice mieszkalne w Zaporożu. Wymienił w tym kontekście wysłanie śledczych z Zachodu w miejsca ataków, by mogli dokumentować rosyjskie zbrodnie, uznanie Rosji za państwo będące sponsorem terroryzmu, potępienie rosyjskich ataków na Zaporoże i zwiększenie nacisku na sankcje, oraz przekazanie Ukrainie nowoczesnych systemów obrony powietrznej.

W piątym kroku szef MSZ wezwał państwa, które zachowują neutralne stanowisko wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, do natychmiastowego wysłania swoich przedstawicieli do Zaporoża, „gdzie będą mogli spędzić noc w dzielnicach mieszkalnych i doświadczyć wszystkiego, czego dotyczy ich neutralność”.

23:46
09.10.2022

Zełenski o atakach na Zaporoże: Kiedy ktoś chce negocjować, nie robi takich rzeczy

W swoim niedzielnym przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski zwrócił się do tych, których zdaniem „tylko negocjacje mogą zakończyć tę brutalną rosyjską wojnę terrorystyczną”. - Czy państwo terrorystyczne chce pokoju? Oczywiście, że nie. Udowadnia to każdego dnia i każdej nocy - powiedział, wymieniając skutki rosyjskich ataków na Zaporoże, w tym na „zwykły dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny”. - To był celowy cios. Ten, który wydał rozkaz i ci, którzy go wykonali, wiedzieli, gdzie uderzają - ocenił.

- Kiedy ktoś chce negocjować, nie robi takich rzeczy. A kiedy ktoś jest terrorystą, robi dokładnie to - stwierdził Zełenski.

23:28
09.10.2022

Wojska ukraińskie na południu posuwają się naprzód, a „wróg czuje presję”

- Działalność naszych żołnierzy dezorientuje wroga, są naprawdę zdezorientowani, czują naszą presję, ustępują, jest postęp, jest powolny, ale jest bardzo stabilny. Wciąż posuwamy się do przodu małymi krokami - powiedziała w niedzielę Natalia Humeniuk, rzeczniczka ukraińskiego Dowództwa Operacyjnego „Południe”.

Humeniuk zwróciła uwagę na zagrożenie ze strony rosyjskich dronów kamikaze. Zauważyła, że Rosjanie zaczęli ich używać w większych grupach, po 5-9 sztuk jednocześnie. Według niej drony kamikaze atakują głównie obiekty infrastruktury, aby zastraszyć społeczność ukraińską.

23:07
09.10.2022

W ciągu ostatnich dni z powodu ostrzału w Zaporożu zginęło 65 osób

Od początku października w Zaporożu w wyniku ataków rakietowych wojsk rosyjskich zginęło 65 osób - poinformował na Telegramie szef władz obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch. „65 niewinnych ofiar zginęło w ostatnich dniach przez rakiety: 32 cywilów zginęły w kolumnie cywilnych aut, 20 w wieżowcach w centrum miasta i 13 na drugim brzegu Dniepru” - napisał.

22:43
09.10.2022

Gubernator Krymu: Sytuacja nieprzyjemna, ale nie fatalna

Oficjalnie nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za zamach. Putin uznał go za akt terrorystyczny przygotowany przez ukraińską SBU, a Ukraina utrzymuje, że atak jet wynikiem wewnętrznych porachunków na rosyjskich szczytach władzy.

Czytaj więcej

Rosyjski gubernator Krymu: Atak na most wyzwolił zdrową potrzebę zemsty
22:17
09.10.2022

Biden i Scholz rozmawiali o nuklearnych groźbach Rosji

Prawie godzinna rozmowa telefoniczna koncentrowała się na przygotowaniach do nadchodzących spotkań G7 i G20, które będą dotyczyć inwazji Rosji na Ukrainę i jej konsekwencji.

Czytaj więcej

Zgodne opinie Bidena i Scholza o nuklearnych groźbach Rosji
21:48
09.10.2022

"New York Times": Anonimowy ukraiński urzędnik urzędnik potwierdza

Dzień po ataku szczegóły dotyczące jego przeprowadzenia nie zostały ujawnione. Choć ukraińscy urzędnicy nie ukrywali swojego zadowolenia, rząd w Kijowie nie wziął publicznie odpowiedzialności za zamach.

Czytaj więcej

„NYT”: Wysoki rangą urzędnik potwierdza: Za atakiem na most stoi ukraiński wywiad
21:21
09.10.2022

Środowiska inżynierów w szoku po otwarciu Mostu Krymskiego. Także w Rosji

– Nikomu nie radzę jeździć po nim, nawet jeśli wizualnie wydaje się cały – przestrzegł były działacz Sztabu Nawalnego w Omsku Daniił Czebykin, który na miejscowej politechnice studiował budowę dróg i mostów.

Czytaj więcej

Najcelniejsze uderzenie. W most i w reputację Władimira Putina
21:45
09.10.2022

Rosja chce kupić amunicję. Trwają negocjacje

Amunicja dla Rosji ma pochodzić z krajów trzecich i z Białorusi. 

Czytaj więcej

Sztab Generalny Ukrainy: Rosja negocjuje zakup amunicji z krajami trzecimi
20:17
09.10.2022

Putin zgadza się ze śledczymi

Putin spotkał się z szefem Komitetu Śledczego Aleksandrem Bastrykinem, który stwierdził, że za eksplozję na Moście Krymskim stoi Ukraina.

Czytaj więcej

Putin: Atak na Most Krymski to akt terrorystyczny
19:44
09.10.2022

Griner i Whelan mogą być wolni przed końcem roku

Zapowiedział to Bill Richardson, były demokratyczny gubernator Nowego Meksyku i ambasador USA przy ONZ w administracji Billa Clintona, który wraz z centrum swojego imienia pracuje na rzecz rodzin zakładników i więźniów.

Czytaj więcej

Więzieni w Rosji Amerykanie mogą być wolni do końca roku
19:16
09.10.2022

Na całym terytorium Ukrainy ogłoszono alarmy lotnicze

18:55
09.10.2022

Rosjanie uciekają z Chersonia na Krym

Większość Rosjan z obwodu chersońskiego ucieka na Krym, wykorzystując w tym celu ograniczone, ale wciąż istniejące możliwości korzystania z Mostu Krymskiego.

Czytaj więcej

Rosjanie przyspieszają ewakuację z obwodu chersońskiego na Krym
18:34
09.10.2022

Władze Krymu zachęcają kierowców ciężarówek, by jeździli przez Mariupol

Ministerstwo Transportu okupacyjnego rządu Krymu przypomniało kierowcom ciężarówek, że oprócz przeprawy promowej istnieje alternatywna trasa na półwysep - przez obwody chersoński, zaporoski i doniecki. „Zaleca się, jeśli to możliwe, korzystanie z alternatywnych tras objazdowych” - czytamy w oświadczeniu wydanym po tym, jak Most Krymski uległ częściowemu zniszczeniu w sobotę. Mostem przepuszczane są auta osobowe, ale te powyżej 3,5 t muszą korzystać z promów.

18:12
09.10.2022

Trump obwinia Bidena o nakłanianie Putina do inwazji

- Właściwie szydzili z niego - mówił Trump w rozmowie z Real America's Voice.

Czytaj więcej

Trump: Przywódcy USA głupią retoryką nakłaniali Putina do inwazji na Ukrainę
17:46
09.10.2022

170 ciężarówek czeka przed wjazdem na Most Krymski

Około 170 ciężarówek stoi na parkingu we wsi Kubanski w Kraju Krasnodarskim, w pobliżu mostu Krymskiego. Kierowcy są rejestrowani, sprawdzane są też ładunki, które przewożą. Wszyscy czekają na przeprawę promem na Krym po tym, jak zniszczeniu po sobotnim wybuchu uległ Most Krymski.

-  Mamy dwa namioty czynne całą dobę, wydajemy gorące posiłki, herbatę, wszystko, co potrzebne, jest serwowane - zapewniał rosyjskie media Nikołaj Owczarenko, przedstawiciel lokalnej administracji.

17:19
09.10.2022

Rosyjskie połączenia wspierają wyniki Air Serbia

Serbskie linie lotnicze biją rekordy w przewozach pasażerów. Do wzrostu przyczyniło się utrzymanie, mimo międzynarodowych sankcji, połączeń z Rosją.

Czytaj więcej

Air Serbia chwali się wynikami. Sekret w połączeniach z Rosją
17:15
09.10.2022

Ponad 200 ratowników przeszukuje ruiny w Zaporożu

Łącznie w poszukiwania zaangażowanych jest 215 osób i 58 pojazdów, a także 8  psów poszukiwawczych z psiej jednostki „Antares” z Pawłohradu – poinformowało ukraińskie Państwowe Pogotowie Ratunkowe.

Według sił ukraińskich miasto zostało ostrzelane sześcioma rosyjskimi pociskami manewrującymi i 16 pociskami przeciwlotniczymi. Pociski manewrujące zostały wystrzelone z rosyjskich myśliwców Tu-22M3 i Su-35 na terenach zajętych przez Rosjan w rejonie Zaporoża.

16:50
09.10.2022

Fińska giełda kryptowalut wyklucza Rosjan Platforma handlu kryptowalutami

LocalBitcoins z Finlandii powiadomiła obywateli Rosji o zakończeniu ich obsługi z powodu unijnych sankcji.

Czytaj więcej

Fińska giełda kryptowalut zamyka konta Rosjan i blokuje środki
16:31
09.10.2022

MSZ Estonii: Wybuch na Moście Kerczeńskim ma dla Ukrainy wartość  symboliczną

- Bez względu na powód wybuchu, jest to jednak zwycięstwo ukraińskich sił zbrojnych - powiedział Reinsalu.

Czytaj więcej

Szef estońskiego MSZ: Eksplozja Mostu Krymskiego to zwycięstwo Ukrainy
16:15
09.10.2022

Polityk z partii Zełenskiego: Ukraina jest gotowa do negocjacji. W sprawie wejścia do NATO

„Minister obrony Rumunii wzywa kraje zachodnie do negocjacji z Rosją w sprawie pokoju. My z kolei jesteśmy gotowi do negocjacji z krajami zachodnimi, ale w sprawie jak najszybszego przystąpienia do NATO” - napisał na Telegramie Dawid Arachmia, przewodniczący frakcji prezydenckiej partii Sługa Narodu w ukraińskim parlamencie, a także przewodniczący ukraińskiej delegacji, która na początku wojny prowadziła negocjacje z Rosją.

„To jedyny temat, na który możemy w tej chwili rozmawiać, a Rosja jest w tych negocjacjach zbędna” - podkreślił Archmia, oceniając, że „wysiłki negocjacyjne Zachodu powinny być skierowane w tę stronę”.

16:07
09.10.2022

Kirgistan odwołał ćwiczenia z „siłami pokojowymi” OUBZ

Przyczyny odwołania ćwiczeń strona kirgiska nie podała.

Czytaj więcej

Kirgistan odwołuje manewry wojskowe z Rosją
16:00
09.10.2022

Podolak podsumował „prawdziwą moc Rosji”

„1. Federacja Rosyjska ogłasza mobilizację z powodu strat. 2. Mobilizuje przestępców. 3. Błaga Iran o drony i Koreę Północną o broń. 4. Chce zaangażować Białoruś w wojnę 5. Grozi bronią jądrową krajowi nienuklearnemu” - wyliczył na Twitterze Mychajło Podolak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy. „Rosja jest skazana na przegraną” - ocenił.

15:40
09.10.2022

Mostem Krymskim mogą jeździć tylko auta osobowe

Do odwołania przez część samochodową Mostu Krymskiego będą mogły przejeżdżać tylko samochody osobowe. Autobusy, samochody ciężarowe i inne powyżej 3,5 t muszą korzystać z promu. Przez przeprawę jeżdżą natomiast pociągi - zapewnił w niedzielę Siergiej Aksionow, stojący na czele okupacyjnych władz Krymu.

15:12
09.10.2022

Putin spotka się z Radą Bezpieczeństwa

Spotkanie zostało wyznaczone na poniedziałek 10 października.

Czytaj więcej

Putin zwołuje spotkanie Rady Bezpieczeństwa
14:56
09.10.2022

Ukraiński wywiad: Putin ponownie próbuje wciągnąć Białoruś do otwartej wojny z Ukrainą

Rosyjski dyktator Władimir Putin często spotyka się z białoruskim dyktatorem Aleksandrem Łukaszenką i próbuje go przekonać do pełnego przyłączenia się Rosji do wojny z Ukrainą – powiedział Wadym Skibicki, zastępca szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego. Według Ministerstwa Obrony Ukrainy w pobliżu granicy z Ukrainą stacjonuje sześć białoruskich batalionów (ok. 6 tys. ludzi).

Czytaj więcej

Tysiące rosyjskich żołnierzy jedzie na Białoruś
14:37
09.10.2022

Atak rakietowy na Zaporoże: Liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 13, w tym dzieci

Trzynaście osób, w tym dzieci, zginęło w nocnym ataku rakietowym na Zaporoże.

„W chwili obecnej ustalono informację o 13 zabitych osobach. Sześćdziesięciu obywateli zostało hospitalizowanych w miejskich zakładach opieki zdrowotnej. Wśród rannych i zabitych są dzieci” – napisał na Facebooku Departament Policji Obwodu Zaporoskiego.

14:16
09.10.2022

Dziesięć osób uratowanych spod gruzów po ataku rakietowym Rosji na Zaporoże

Pod gruzami bloku mieszkalnego zniszczonego w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na miasto Zaporoże, który miał miejsce zeszłej nocy, uratowano łącznie 10 cywilów.

13:55
09.10.2022

Kilka dronów-samobójców zostało zestrzelonych w rejonie Połtawy

Ukraińskie siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły kilka dronów-samobójców w regionie Połtawy - podał na Telegramie mer Krzemieńczuka Witalij Malecki.

„Dzisiaj ukraińskie jednostki obrony przeciwlotniczej zestrzeliły w naszym regionie kilka samobójców Shahed” – napisał Malecki.

13:30
09.10.2022

Pierwsze 20 ciał zostało ekshumowanych w miejscu masowego pochówku w Łymaniu

Czytaj więcej

Pierwsze 20 ciał ekshumowano w Łymaniu, wśród nich dzieci
13:04
09.10.2022

Dmytro Kuleba wzywa partnerów do przyspieszenia dostaw systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej

Ukraina potrzebuje bardziej nowoczesnych systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej, aby ratować niewinne życie - napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba po zmasowanym ataku rakietowym Rosji na miasto Zaporoże.

„Rosja kontynuuje swój rakietowy terror przeciwko cywilom w Zaporożu. 12 szturmów nocnych na dzielnice mieszkalne, co najmniej 12 zabitych i wiele więcej rannych. Pilnie potrzebujemy bardziej nowoczesnych systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej, aby ratować niewinne życie. Zachęcam partnerów do przyspieszenia dostaw” – napisał Kuleba.

12:42
09.10.2022

Gubernator: Siły rosyjskie wystrzeliły prawie 70 pocisków na obwód nikopolski

Siły rosyjskie zniszczyły linię energetyczną i zniszczyły domy, sklepy, aptekę i przedsiębiorstwo rolne w Nikopolu - poinformował gubernator obwodu dniepropietrowskiego Walentyn Rezniczenko. Według gubernatora w sąsiednim Margańcu uszkodzona została elektrownia słoneczna, a także przedsiębiorstwa przemysłowe i spożywcze.

12:22
09.10.2022

Putin ma dość Szojgu i Gierasimowa?

Czytaj więcej

Nieoficjalne doniesienia o odsunięciu Szojgu i Gierasimowa
11:59
09.10.2022

Policja: Siły rosyjskie uderzyły w obwód doniecki 21 razy

Policja ukraińska poinformowała 9 października, że rosyjskie siły wystrzeliły rakiety i pociski balistyczne Toczka-U na 12 osiedli w obwodzie donieckim w ciągu ostatnich 24 godzin. Według policji są zabici i ranni.

11:40
09.10.2022

Moskwa walczy ze spekulacją na Krymie

Uszkodzenie w wyniku wybuchu mostu prowadzącego na okupowany przez Rosję Krym wywołało wśród mieszkańców półwyspu obawy o zaopatrzenie w paliwa i żywność. Pragnąc uspokoić nastroje rosyjskie władze zaostrzyły kontrole cen na stacjach benzynowych i w sklepach.

Czytaj więcej

Po wybuchu na moście biuro antymonopolowe kontroluje ceny
11:22
09.10.2022

Olena Zełenska: Rosja, zabijając cywilów, pokazuje swoją słabość”

Ukraińska pierwsza dama Olena Zelenska podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat ataku w Zaporożu.

Na Twitterze napisała: „Rosja, zabijając cywilów, pokazuje swoją słabość. Nie ma wątpliwości."

11:01
09.10.2022

Ukraińska gospodarka mocno ucierpiała przez wojnę

Produkt krajowy brutto ogarniętej wojną Ukrainy w pierwszych trzech kwartałach roku zmniejszył się o 30 proc. Są jednak pierwsze oznaki poprawy sytuacji.

Czytaj więcej

PKB Ukrainy spadł o 30 proc., ale są i dobre wiadomości
10:45
09.10.2022

Milliyet: Turcja stara się pośredniczyć w rozmowach między Rosją a czterema krajami zachodnimi

Według tureckiej prorządowej gazety Milliyet, Stambuł zwrócił się do USA, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii o prowadzenie negocjacji z Rosją, a „wpływowe postacie” w Waszyngtonie już pozytywnie zareagowały na plan. Nie opublikowano żadnych oficjalnych komentarzy w tej sprawie.

10:28
09.10.2022

Słowacki minister: Kolejna partia samobieżnych haubic Zuzana 2 dostarczona na Ukrainę

Słowacki minister obrony Jaro Nad powiedział, że Bratysława dostarczyła dwie haubice Zuzana 2, a wkrótce pojawią się kolejne. „Z okazji 70. urodzin Władimira Putina dostarczyliśmy kolejny prezent” – napisał Nad na Twitterze.

10:06
09.10.2022

Zełenski: "Absolutna podłość. Absolutne zło. Odpowiedzą”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skomentował atak na Zaporoże, potwierdzając 12 zabitych i 49 rannych, w tym sześcioro dzieci.

W poście na Telegramie napisał: „Znowu Zaporoże. Znowu bezlitosne ataki na ludzi zyjących w pokoju. W budynkach mieszkalnych w środku nocy. Absolutna podłość. Absolutne zło. Nieludzie i terroryści – od tego, który wydał ten rozkaz, po każdego, kto ten rozkaz wykonał. Odpowiedzą. Koniecznie. Przed prawem i przed ludźmi."

09:53
09.10.2022

Sztab Generalny: Rosja straciła 62 500 żołnierzy w Ukrainie

 Sztab Generalny Ukrainy poinformował 9 października, że Rosja straciła również 2486 czołgów, 5133 wozów opancerzonych, 3890 pojazdów i zbiorników paliwa, 1477 systemów artyleryjskich, 348 rakiet wielokrotnego startu, 180 systemów obrony powietrznej, 266 samolotów, 235 helikopterów, 1086 dronów i 15 łodzi.

09:31
09.10.2022

Brytyjczycy: Zniszczenia na moście na Krym mogą mieć „znaczący” wpływ na zdolność Rosji do utrzymania swoich sił

Czytaj więcej

Brytyjski MON: Eksplozja mostu na Krymie może mieć „znaczący” wpływ na siły rosyjskie
09:12
09.10.2022

W wojnie w Ukrainie zginęło 421 dzieci

W wyniku inwazji Rosji na Ukrainie potwierdzono w sumie 421 śmierci dzieci - podała Prokuratura Generalna.

„Do rana 9 października 2022 r. na Ukrainie w wyniku masowej agresji zbrojnej ze strony Federacji Rosyjskiej odnotowano ponad ofiar wśród 1219 dzieci. Zginęło 421 dzieci, a 798 zostało rannych”.

08:52
09.10.2022

Rosjanie w Chersoniu rabują biura, apteki, włamują się do domów

Rosyjscy najeźdźcy obrabowali firmę ochroniarską, kancelarię notarialną, biuro i aptekę w tymczasowo okupowanym Chersoniu - Jarosław Januszewicz, szef regionalnej administracji wojskowej Chersonia napisał na Telegramie.

„W Chersoniu okupanci splądrowali biuro i prywatną firmę ochroniarską. Zabrali sprzęt komputerowy, pieniądze, dokumentację. Z terenu firmy ochroniarskiej skradziono samochody – napisał Januszewicz. Dodał, że najeźdźcy obrabowali aptekę, zabierając leki i pieniądze, a także kancelarię notarialną.

Ponadto w rejonie skadowskim okupanci włamali się do prywatnego domu, grozili właścicielce i jej synowi bronią, a następnie zabrali im ukraińskie paszporty.

08:24
09.10.2022

Gubernator: 8 października siły rosyjskie zabiły 3 cywilów, raniły 14 osób w obwodzie donieckim

Według gubernatora obwodu donieckiego Pawła Kyrylenki dwie osoby zginęły w Czasiw Jarze i jedna w Bachmucie. Dokładna liczba ofiar w Mariupolu i Wołnowasze jest obecnie niemożliwa do oszacowania – dodał Kyrylenko.

08:00
09.10.2022

ISW: Eksplozja na Moście Krymskim nie spowoduje trwałego zakłócenia krytycznej rosyjskiej komunikacji na Krym

Czytaj więcej

ISW: Eksplozja na Moście Krymskim utrudni rosyjską logistykę
07:42
09.10.2022

Ministerstwo Energetyki: Ponad 700 000 Ukraińców pozostaje bez prądu

.Według ministerstwa 621 500 Ukraińców zostało również bez gazu z powodu wojny Rosji z Ukrainą.

07:17
09.10.2022

Ukraińskie wojska toczą intensywne walki w pobliżu Bachmutu

Czytaj więcej

Zełenski: trwają ciężkie walki wokół Bachmutu
06:59
09.10.2022

Rosyjski atak na Zaporoże zabija 12 osób

Pełniący obowiązki burmistrza Zaporoża Anatolij Kurtew poinformował, że 12 osób zginęło w wyniku rosyjskiego ataku na miasto w nocy 9 października. Według wstępnych danych zniszczonych zostało pięć domów, a około 40 zostało uszkodzonych - powiedział Kurtew.

06:45
09.10.2022

Maxar publikuje zdjęcia satelitarne Mostu Krymskiego po eksplozji

Zdjęcia satelitarne firmy Maxar pokazują następstwa eksplozji, która uszkodziła most w Cieśninie Kerczeńskiej

Maxar/Twitter

06:30
09.10.2022

Wojska Ukrainy zniszczyły trzy składy amunicji i rosyjskie stanowisko dowodzenia na południu Ukrainy

Dowództwo Operacyjne Ukrainy „Południe” poinformowało 8 października, że siły ukraińskie zabiły również 83 żołnierzy rosyjskich i zniszczyły cztery czołgi, cztery haubice Msta-B, dwa moździerze 120 mm i siedem pojazdów opancerzonych. Według dowództwa jednostki obrony przeciwlotniczej zestrzeliły dwa rosyjskie drony kamikaze w obwodzie mikołajowskim. Ukraińskie siły podobno również zestrzeliły jednego drona Orlan-10 nad Obwodem Mikołajowskim i jednego w Obwodzie Odeskim.

06:16
09.10.2022

CNN: Niemcy ogłaszają nowe dostawy broni na Ukrainę

Pakiet uzbrojenia dostarczony Ukrainie przez Niemcy będzie obejmował system obrony powietrznej IRIS-T oraz 100 czołgów z Grecji i Słowacji. „Żyjemy w poważnych czasach i w takich czasach ważne jest również, aby wiedzieć, gdzie mamy luki w obronie”, powiedziała 8 października minister obrony Niemiec Christine Lambrecht. „Obrona powietrzna jest jednym z takich obszarów, w których należy pilnie działać”.

06:00
09.10.2022

Relacja z sobotnich wydarzeń w Ukrainie

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 227