Reklama

Kirgistan odwołuje manewry wojskowe z Rosją

Kirgistan odwołał manewry „Niezniszczalne Braterstwo - 2022”, które miały się odbyć wspólnie z tzw. siłami pokojowymi Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), utworzonymi przez Rosję do tłumienia protestów społecznych w postsowieckich republikach. Kirgistan nie podał powodu rezygnacji z ćwiczeń.

Publikacja: 09.10.2022 16:05

Żołnierze z Kirgistanu w czołgu bojowym T-72 B3 w czasie zawodów Tank Biathlon 2022 na poligonie Ala

Żołnierze z Kirgistanu w czołgu bojowym T-72 B3 w czasie zawodów Tank Biathlon 2022 na poligonie Alabino pod Moskwą w sierpniu br.

Foto: EPA/YURI KOCHETKOV

Ministerstwo Obrony Kirgistanu odwołało ćwiczenia dowódczo-sztabowe, które miały się odbyć wspólnie z „siłami pokojowymi” OUBZ. Organizacja obejmuje Rosję, Armenię, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan. Ćwiczenie zaplanowano między 10 a 14 października w okolicach miasta Bałykczy w rejonie Issyk-Kul

„Ćwiczenia „Niezniszczalne Braterstwo” w ramach OUBZ zostały odwołane – powiedział rzecznik służby prasowej MON Kirgistanu (cytat za Interfax). Przyczyny odwołania ćwiczeń strona kirgiska nie podała.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Wojsko
Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot nad Bałtykiem. Miał wyłączony transponder
Wojsko
MON uruchamia powszechne szkolenie wojskowe. Co czeka na chętnych?
Wojsko
Rosja przeprowadziła test pocisku o napędzie jądrowym. Władimir Putin: Nikt takiego nie ma
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Wojsko
Eksplozja obcego drona w Kazachstanie. Z jakiego kraju nadleciała maszyna?
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama