Iwona Trusewicz

Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Najbardziej pożądane auto ZSRR wróci na ulice Moskwy

Mer 11-milionowej Moskwy ogłosił wznowienie produkcji samochodów pod marką Moskwicz. W komunistycznych Sowietach było to auto najbardziej pożądane przez prostego obywatela.

Rosja: Stacje Shell bez paliwa. Odkupił je Łukoil, ale bez prawa do marki

Stacje paliw brytyjsko-holenderskiej firmy Shell w Rosji całkowicie przestały sprzedawać paliwo. Działają tam tylko sklepy i gastronomia. Rocznie na stacjach Shell sprzedawało się około 1,5 mln ton paliwa.

Co się dzieje z pierwszym wiceprezesem Sbierbanku?

Od rosyjskiej napaści na Ukrainę, w rosyjskiej bankowości objętej międzynarodowymi sankcjami miały miejsce tajemnicze śmierci i odejścia. Od dwóch miesięcy na urlopie przebywa pierwszy wiceprezes największego banku Rosji. Teraz okazało się, że zrezygnował ze stanowiska.

Gazprom na eksportowym minusie

Wykonując rozkazy Kremla i ograniczając dostawy gazu do Unii, rosyjski koncern sprokurował sobie poważny spadek sprzedaży. Eksport Gazpromu do krajów spoza tzw. Wspólnoty Niepodległych Państw zmniejszył się od stycznia o 26,5 proc. w ujęciu rocznym.

Litwa: jest życie bez gazu z Rosji. LNG z USA zaspokaja popyt

Na początku kwietnia Litwa ogłosiła, że całkowicie rezygnuje z rosyjskiego gazu. Po miesiącu już wiadomo, że nic na tym nie straciła.

Spada tranzyt gazu przez Ukrainę. Rośnie przesył na Węgry

Dziś magistrale Ukrainy tłoczą o jedną czwartą mniej gazu aniżeli w niedzielę. Rośnie natomiast przesył gazu z Polski przez Ukrainę na Węgry. Ukraina zamienia się w gazowy hub.

Wielkie banki z Włoch i USA opuszczą Rosję

Włoska grupa bankowa UniCredit i amerykański konglomerat finansowy Citigroup negocjują wymianę swoich aktywów w Rosji z lokalnymi instytucjami finansowymi.

Portugalczyk Abramowicz nie ma nic w Portugalii? Konflikt z władzami

Przedstawiciel Abramowicza zaprzeczył, by miliarder, który kupił sobie także obywatelstwo Portugalii (ma też rosyjskie i izraelskie), miał w tym kraju jakiś majątek. Inaczej przedstawia to prasa.

Kosmonauci z Rosji nie polecą na statku Muska. Powód jest zdumiewający

Kreml zdecydował, że rosyjscy kosmonauci nie będą latać w kosmos na amerykańskich statkach, aby „nie ryzykować ich życia”.

Rosja płonie: pożary trawią Syberię

Syberia przeżywa niespotykaną o tej porze roku falę wysokich temperatur. Temperatura w Irkucku w najbliższy czwartek ma sięgnąć 31 stopni C w cieniu. W tajdze szaleją pożary.