Iwona Trusewicz

Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Mołdawski przykład ku przestrodze Europy. Rosja użyła broni gazowej

Mołdawii skończył się długoletni kontrakt z Gazpromem. Rosja zagroziła, że ​​pozostawi Mołdawię bez gazu, jeżeli Kiszyniów nie zgodzi się na rosyjskie warunki. Są to warunki polityczne.

PGNiG przeciw Nord Stream 2. Austria wspiera Rosjan

Polska spółka dopuszczona do certyfikacji gazociągu Nord Stream 2 przedstawiła oficjalne stanowisko. PGNiG argumentuje, dlaczego rosyjski gazociąg nie może dostać zgody Niemiec i Unii na działanie. W tym czasie władze Austrii naciskają na szybkie uruchomienie magistrali.

Ukraina: inflacja przekroczyła 10 procent. PKB będzie niższy

We wrześniu wzrost cen artykułów konsumpcyjnych na Ukrainie przyśpieszył do 11 proc. Pomimo to bank centralny liczy, że do końca roku spadnie o połowę. Skąd ten optymizm?

Rosja przyznaje: Bruksela odrzuca gazowe ultimatum

Unijni urzędnicy odrzucili jeden z kluczowych rosyjskich warunków, zwiększenia dostaw gazu na rynek Wspólnoty.

Polska wśród niechlubnych liderów inflacji w Unii

Litwa i Estonia przed Polską mają najwyższą inflację w Unii w ujęciu rocznym. Wysokim wzrostem cen nie muszą się martwić mieszkańcy Grecji, Portugalii i Malty.

Minister Kurtyka wnioskuje o dochodzenie Unii wobec Gazpromu

Polska oficjalnie wystąpiła do Komisji Europejskiej o wszczęcie dochodzenia wobec rosyjskiego Gazpromu i ustalenia jego udziału w manipulacjach cenowych na europejskim rynku gazu.

Rosja zatrzymuje gospodarkę. Nadchodzi nowa fala Covid-19

Kreml wprowadzi ogólnokrajowy lockdown od 30 października (w niektórych regionach od 23 października) do 7 listopada. Rosjanie zostaną wysłani na przymusowe urlopy. Gospodarka stanie. Powodem jest gwałtowny wzrost liczby zachorowań i rekord zgonów na Covid-19.

Zachodnie szczepionki nie dla Rosjan. Moskwa zabrania ich importu

Dopóki Zachód nie zmieni swojego stanowiska wobec rosyjskiej szczepionki, zachodnie preparaty nie zostaną dopuszczone w Rosji. Sami Rosjanie Sputnikiem V nie chcą się szczepić.

Kreml grozi Unii odejściem od euro

Jeśli władze unijne zaczną używać swojej waluty jako instrumentu nacisku, tak jak robią to Stany Zjednoczone z dolarem, to Rosja zrezygnuje z transakcji i lokat w euro - grożą rosyjskie władze. Jednak podobnie jak odejście od dolara, także rezygnacja z euro może okazać się fikcją.