– Poprzedni portal nie miał tak szeroko rozwiniętych narzędzi multimedialnych i możliwości sprawdzenia pogody dla prawie każdego ważniejszego miejsca na świecie – mówi Jakub Goller, szef TVN Meteo, o nowym serwisie internetowym, który jego stacja uruchomiła we wtorek, czyli na początek lata. I wylicza: – Aplikacja „Kontakt Meteo" daje możliwość wysyłania do redakcji informacji, zdjęć i materiałów wideo. Użytkownicy mogą też obejrzeć pełne odcinki ulubionych programów TVN Meteo oraz poczytać blogi prezenterów i meteorologów.
Jest również plan rozmieszczenia amatorskich stacji pogodowych, np. w górskich schroniskach. W nich z czasem zostaną uruchomione kamery, dzięki którym będzie można oglądać pogodę z tych miejsc na żywo.
Od maja do połowy września, czyli w urlopowym sezonie, najwięcej oglądających ma serwis Pogodynka.pl przygotowywany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – W maju 2010 r. mieliśmy blisko 17 mln odsłon – zaznacza Jolanta Bieniek-Kwiatkowska z IMGW. – Najwięcej internautów sprawdza prognozy między 7 a 9 rano.
– Największe zainteresowanie nasz portal odnotowuje wtedy, gdy Polacy planują wyjazdy i dni wolne, czyli latem i przed długimi weekendami – przyznaje Leszek Herman-Iżycki, który zajmuje się portalem Meteo.pl. Przygotowuje go Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
Serwis pogodowy na Onet.pl ogląda w miesiącu średnio 2 mln osób. W wakacje ta liczba rośnie do 3 mln. – Wzrost odnotowujemy też w czasie brzydkiej pogody. Ludzie sprawdzają, kiedy będzie lepiej – mówi Paweł Klimiuk, rzecznik portalu.